טכנולוגיית DOC – שיטה חדשנית לטיפול בכאבי גב

טכנולוגיית DOC – שיטה חדשנית לטיפול בכאבי גב

כאבי גב (ובעיקר כאבי גב תחתון) הפכו למטרד נפוץ בעולם. הסטטיסטיקה הנוכחית טוענת ששמונה מכל עשרה אנשים יסבלו מתישהו מכאב גב תחתון, בדרגת חומרה כזו או אחרת. מכיוון שהגב התחתון נושא בחלק ניכר ממשקל הגוף העליון, יש לכך השלכות והשפעות מצטברות עד כדי כאב.

הגורמים העיקריים לכאבי גב תחתון (וכאבי גב באופן כללי) הם חוסר בפעילות גופנית, ישיבה ממושכת, השמנה, הרמת משאות, הריון, עישון, שתיית אלכוהול, יציבה לקויה, חוסר שינה ועוד. לעיתים כאבי הגב מחמירים כתוצאה מפריצת דיסק, דלקת ועוד – ויש לפנות לרופא כדי להבין במה מדובר ומה הטיפול הדרוש.

אם כאבי הגב שלכם נמשכים 6 עד 12 שבועות, מצבכם ככל הנראה לא כרוני. אם הכאבים נמשכים מעבר ל-12 שבועות – ככל הנראה מדובר במצב כרוני. בכל מקרה, התערבות טיפולית כלשהי דרושה כדי להקל על הכאב, וכמובן כדי לפתור את הבעיה. חובה לפנות לרופא כאשר כאב הגב מקרין לכיוון הרגליים, כאשר יש חולשה או הפרעה בשליטה על הסוגרים, וכן כאשר הכאב נמשך מעל 6 שבועות.

טיפול בכאבי גב

יש אינספור טיפולים לבעיה המציקה הזו – החל מטיפולים שמרניים וכלה בניתוחים. בצד השמרני ניתן למנות אמצעים כגון פעילות גופנית מתונה, שימוש במשככי כאבים, חימום המקום וכן טיפולי פיזיותרפיה.

אחת משיטות הפיזיותרפיה החדשניות והיעילות ביותר לכאבי גב, היא שימוש במכשיר ייעודי הנקרא DOC. שיטה זו – הנקראת Spinal Decompression Therapy – נמצאת בצד השמרני של הטיפול בכאבי גב, וזאת מכיוון שאינה מצריכה התערבות פולשנית כגון ניתוח.

מכשיר ה-DOC הוא למעשה מיטת טיפולים נוחה, שעליה שוכב המטופל במהלך הפרוצדורה. השיטה מיועדת בעיקר לטיפול בשל פריצת דיסק, היצרות חוליות וכן ניוון בעמוד השדרה. המכשיר מפחית את הלחץ הפיזי המופעל על עמוד השדרה, וזאת באמצעות סדרת מתיחות.

צפו: כיצד פועלת טכנולוגיית DOC

טכנולוגיית DOC פועלת באמצעות תוכנה מתקדמת, המחשבת במדויק כמה כוח יש להפעיל על הגוף בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופל – כדי לקבל את התוצאה הרצויה. הכוח מופעל על הגוף באמצעות רצועות, שמאפשרות מתיחה ולאחר מכן חזרה למצב רגיל. המתיחה מאריכה את המרווחים בין חוליות עמוד השדרה, מפחיתה את הלחץ הפועל על הדיסקיות המפרידות בין החוליות, משפרת את מנח עמוד השדרה ומקלה משמעותית על כאבים.

כאן המקום לציין שטיפול באמצעות שולחן DOC, נעשה אך ורק על ידי פיזיותרפיסטים מקצועיים. בישראל יש רק מוסמכים בודדים המורשים להשתמש בשיטת טיפול זו, ובהם רשת מכוני MedLeader הפרושה באזור המרכז, השרון והצפון. כמו כן מומלץ לוודא מראש כי שיטת הטיפול הזו אכן מתאימה לכאב הגב ממנו אתם סובלים.

הוסף תגובה