להשכיר או לקנות חליפה? מדריך למתלבש המתלבט

להשכיר או לקנות חליפה? מדריך למתלבש המתלבט

אומנם נכון שאנחנו חיים בישראל, ופה הרשמיות מעולם לא תפסה אותנו כל כך חזק כמו בארצות הברית ובאירופה. אבל בכל זאת, כשמדובר באירועים של פעם בחיים (או כמה פעמים בודדות בחיים) – לפעמים מוטב להשקיע בחליפה אחת לפחות שתיתן את השואו הדרוש בכל פעם.

עבור גברים מסוימים, ללבוש חליפת טוקסידו או חליפה עסקית זה עניין יומיומי. אבל עבור רבים מאיתנו, בייחוד בישראל, המפגש היחיד שלנו עם לבוש רשמי מתרחש רק באירועים מיוחדים כגון חליפות חתונה, חליפות לבר מצווה ועוד.

אז האם כדאי לשכור או לרכוש את החליפה שלך? האם יש כללים לביצוע במקרה הזה? האם אני צריך לקנות בגדים יד שנייה שעברו שינוי כלשהו? המומחים של אופנת יוסי בן נון עושים סדר בבלגן.

השכרת חליפה היא בדרך כלל הפתרון המהיר והקל ביותר, אלא אם כן אתה נוהג להתלבש באופן רשמי בצורה קבועה. הבה נחשוב על הסיבות הבאות:

  • האם אני בוחר צבע מסוים וסגנון לאירוע חד פעמי, כגון חתונה, בר מצווה או נשף?
  • האם הדגם שאני בוחר אופנתי, והאם הוא ייראה מיושן או שחוק באירוע עתידי, כמה שנים מהיום?
  • אם אני קונה את החליפה קומפלט הזו, האם היא תישאר בחלק האחורי של הארון אחרי שימוש אחד – ותצבור אבק?

אם ענית בחיוב על כל אחת מהשאלות האלה, השכרת חליפה היא האפשרות הטובה ביותר שלך. אין שום סיבה להשקיע בתלבושת חד-פעמית, או במשהו שיאבד מהרשמיות ומהטרנדיות עד שיצוץ לו אירוע רשמי נוסף בלוח השנה.

מתי כן כדאי לקנות חליפה?

לפעמים זה בהחלט הגיוני להשקיע בארון הבגדים האישי שלך. אם אתה משתתף בקביעות באירועים חברתיים יוקרתיים או עובד בסביבה עם קוד לבוש מחמיר, כמה חליפות גברים קלאסיות בהישג יד יהיה בהחלט דבר חכם. הן יכולות להיות מותאמות לך לחלוטין, מה שיאפשר לך פשוט להחליק פנימה במהירות ולהגיע מהודר לאירועים כגון התרמות, מצגות או בילוי לילי בקאמרי – בלי שום תכנון מקדים.

קניית חליפה היא גם השקעה טובה אם אתה יודע שעליך להיות נוכח בכמה אירועים העונה. כאשר כמה חתונות, ארוחות ערב וכנסים מנקדים את לוח השנה שלך בחודשים הקרובים, תשקיע בחליפה משובחת פעם אחת ותמיד תוכל לשדרג אותה עם חולצות צבעוניות, עניבות בעלות הדפס ונעליים מסוגים שונים. ג'קט אחד ומכנס אחד יכולים ליצור עבורך אינספור שילובים בדרך למראה המושלם.

מעל לכל, כדאי לזכור כי השאלה האם לקנות או לשכור חליפה תלויה בעיקר בך ובאופי שלך.

הוסף תגובה