יועץ משכנתא… וכן להיות

יועץ משכנתא… וכן להיות

שאלות על משכנתא בזמני סערה ומשבר

לפעמים את ההבדל בין קבלת הלוואת המשכנתא לוויתור עליה עושה יועץ משכנתא


יועץ משכנתא הוא גורם בעל חשיבות כפולה ומכופלת לדעתי. כאשר המשק כולו וגם שוק הנדל"ן, נמצאים בתקופה משברית. תקופה רווית אי וודאות גם בנושאי כלכלה ופיננסים וגם בנושאי תעסוקה.

גם אם אנחנו מניחים בצד את נושאי משבר הבריאות הישירים. נושאים שיכולים לעורר שאלות משמעותיות בקרב רוכשי דירות פוטנציאליים, המבקשים לממש את המשכנתא.

מצבי תחלואה בעלי השפעות מיידיות וארוכות טווח, על חוסנה הכלכלי של כל יחידת משפחה. ללא קשר אם כבר מימשה את המשכנתא ומתמודדת עם החזרי המשכנתא, או שמבקשת לרכוש בעת הזאת נכס באמצעות המשכנתא.

לדעתי ראוי להיעזר ביועץ משכנתא גם לא בעיתות משבר. אך כאשר אנו נמצאים ברמת אי וודאות כה גבוהה, כמו בעת הזאת כדאי למצוא יועץ משכנתאות פרטי בעל ניסיון שמתמחה ביצירת תשתית פיננסית איתנה גם לנוכח אי וודאות גובר.

יועץ משכנתא מומחה לליווי צמוד

האם כדאי לבחור יועץ משכנתא פרטי שילווה אותי באופן צמוד בעת משבר כלכלי כה חמור?

על אף המאמצים הכבירים, אותם משקיעים גופים מדינתיים כגון משרד השיכון, משרד האוצר ואפילו נגיד בנק ישראל. הפועלים לשמירה וייצוב המערכות הפיננסיות.

נראה כי על מנת לזכות ולממש את המשכנתא בתנאים אופטימליים. נדרש בעת הזאת, מבקש המשכנתא
לבחור לעצמו יועץ משכנתא בעל ניסיון וידע בכל תחומי הרגולציה של שוק המשכנתאות.

כצפוי בעת משברים כלכליים חריפים מתחילה תנודתיות כה רבה גם בשוק הפיננסים וגם בשוק המשכנתאות כחלק בלתי נפרד משוק זה תנודתיות שככל שימשך המשבר רק תלך ותגבר.

לנווט את ספינת המשכנתא אל חוף מבטחים.

לדעתי לקיחת משכנתא ניתנת להשוואה אל הפלגת ספינה בים. כאשר הים שקט בתנאי שוק רגילים ניתן לעיתים להסתפק בייעוץ משכנתאות רגיל, אשר ניתן לכם על ידי הבנקים למשכנתאות.

ראוי לציין כי גם כאשר שוק המשכנתאות, כמו פני הים רגועים. עלולות להיווצר סערות פתע ו/או מערבולות מתחת לפני השטח. מצבים שיסחפו וישבשו את תהליך קבלת המשכנתא וימנעו את מימושה.

כאשר אנו נמצאים בעיצומה של סערה רבתי. סערה אשר משפיעה על כל מימדי החיים שלנו. כאשר אנו מעוניינים לצלוח את הים הסוער בבטחה ולהגיע למימוש המשכנתא בשלום. ראוי לנו לבחור את הנווט המיומן ביותר.
כאשר מטרתנו היא המשכנתא. יהיה זה יועץ משכנתא מומחה, שמסוגל לנווט עבורנו ולמצוא את הדרך המתאימה והבטוחה ביותר על מנת להשיג את מטרתנו.

לסיכום להיות או לא להיות…? בתחום המשכנתא מחייב יועץ פרטי צמוד

נזכיר כי המטרה היא לא רק לקבל את המשכנתא. בתנאים הטובים ביותר שניתן. לצורך כך חייב יועץ המשכנתאות הצמוד שלנו להכיר את כל כל האפשרויות המרוכבות והנסתרות על מנת להכין תמהיל משכנתאות מיטבי עבורנו.
אך זאת היא רק חצי הדרך. בשל סערות או הוודאות המאפיינות את המצב. וגלי אי וודאות מתגברים. גלי שינויים בלתי צפויים שאנו עלולים לחוות במעגל חיינו האישיים.
רק נווט, יועץ משכנתא צמוד שמלווה אותנו יד ביד. יוכל להניח את התשתית הבטוחה לפי יכולת החזרים עתידית שכיום קשה היא לצפייה.
לדעתי ניתן גם בעת הזאת לממש את המשכנתא אך הדבר מחייב ליווי של יועץ משכנתא בעל ניסיון הן כעובד הבנקים והן כיועץ עצמאי שמורגל להתמודדות גם עם מצבי משבר ושינויים בתחום המשכנתאות.

הוסף תגובה