למה כדאי להשתמש באזיקונים

למה כדאי להשתמש באזיקונים

יבוא ושיווק אזיקונים מחירי יבואן

אזיקונים מפלסטיק כמעט בכל הגדלים מ-10 ס"מ ועד -120 ס"מ

אזיקונים מפלסטיק מאפשרים כיום פתרון מהיר ויעיל. לצורכי חיבור והידוק של שנים או יותר גורמים שיש צורך לקבע את החיבור ביניהם.

אזיקונים מגיעים במספר רב של גדלים כאשר עובי כל אזיקון, אורך, צבע וחוזק משתנים. גם החומר ממנו מיוצרים האזיקונים שונה ומיועד לעיתים לתת מענה ספציפי.

בעבר, נעשה פעמים רבות שימוש בחוט ברזל לחיזוק וחיבור פריטים שלא היה קיים מנגנון חיבור ייעודי ביניהם. חוט ברזל בעובי מותאם לחיזוק וחיבור של הפריטים המסויימים.

כבר שנים רבות שניתן למצוא אזיקונים מפלסטיק אשר מככבים בשימוש יומיומי לא רק בתעשייה או כחלק מכלי העבודה המקצועיים בתחומים מסוימים.

במשק הבית נעשה שימוש באזיקונים על פי רוב מפלסטיק למגוון גדול של שימושים. השימוש באזיקונים כה נפוץ עד שלעיתים אנו פותחים מארז או מוצר וחותכים את האזיקון מבלי לשים לב שזהו אזיקון פלסטיק.

המאפיין הבולט ביותר של אזיקונים הוא היכולת להצמיד ולהדק שני גורמים לעיתים מחומרים שונים, גם אם אינם תואמים או מיועדים להשתלב זה בזה.

שימושים אופייניים באזיקונים באופן מסחרי

אלו הן רק מספר דוגמאות לשימוש באזיקונים.

אזיקונים בתעשייה

האזיקונים בתעשייה משמשים גם לחיבורים קבועים כגון חיבורי חוטים במערכת החיווט החשמלית של הרכב. וגם לחיבורים זמניים כגון איחוד מספר פריטים של מוצר יחיד. למשל חלקים שונים של צעצוע או חלקים שונים של פריטים המרכיבים סט כלים, ועוד.

מדהים למצוא כיום שימוש באזיקונים גם בתעשיית האלקטרוניקה (מחשבים, TV, טלפונים וכו') וגם בתעשיית הרכב וכמובן בתעשיות רבות אחרות כגון יצרני כלי עבודה, יצרני כלי מטבח, יצרני צעצועים ועוד.
פעמים רבות האזיקונים משמשים כחלק מאמצעי האריזה של המוצר.

אחד השימושים הנפוצים באזיקונים הוא לארגון וסידור חוטים במערכת החשמל או הסאונד של רכב. גם בתוך מחשבים נייחים ניתן למצוא שימוש באזיקונים על מנת לקבע ולסדר עודפי חוטים.

היתרון הרב של שימוש באזיקונים היא הקיבוע של המצב והיכולת לחתוך את האזיקון בקלות יחסית או לצורך ארגון שינוי, חיבור חדש ו/או חיבור במצב המקורי.
ניתן לחבר מחדש באזיקון חלופי שעלותו לא גבוהה (באופן יחסי) ואינו דורש כלי מיוחד. ניתן למתוח את האזיקון ביד וא בעזרת פלייר, או קטר ולאחר מכן לחתוך את החלק העודף.

שימוש באזיקונים לפרסום

כיום ניתן למצוא שלטים רבים, באנרים, דגלים ועוד. פריטי פרסום חוצות אשר מחוזקים, מוצמדים ומחוברים באופן זמני, אך פעמים רבות גם קבוע. מחוברים למקומם באזיקונים מפלסטיק.

מובן שהגודל של האזיקון, החוזק ולעיתים גם הצבע שלו מותאמים הן לגודל החומר הפרסומי והן לגודל העמוד, הגדר, המוט או הגוף שאליו הוא מחובר.

שימוש ביתי באזיקונים

נציג דוגמא מאוד אופיינית לשנים האחרונות של שימוש באזיקונים. חילוניים, שומרי מסורת ודתיים הנוהגים להקים סוכה בסוכות משתמשים באזיקונים הן לחיבור וקיבוע המסגרת.
פעמים רבות משתמשים באזיקונים לחבר גם את הבד המרכיב את קירות הסוכה. אזיקונים גדולים ישמשו לעיתים לקבע את הסכך למקומו ולמנוע ממנו להתעופף.

לאזיקונים ישנם עוד שימושים רבים הן בחיי היומיום והן לתעשייה ומסחר.

הוסף תגובה