במה עדיף להשתמש – פולי קפה, פודים או קפסולות?

באילו סוגי קפה ניתן להשתמש במכונות אספרסו?
בחירת המכונה המתאימה לכם היא כמובן החלטה חשובה, אולם חשוב גם להחליט לגבי סוג הקפה בו אתם רוצים להשתמש. מעבר לארץ המוצא של הקפה, צורת הגידול ויחסי העירוב של פולי הקפה, חשוב שתבדקו באיזו צורה אתם רוצים לקבל את הקפה שלכם- קפסולות, פודים ארוזים מראש או דווקא פולי קפה לא טחונים. ברוב המכונות ניתן להשתמש בפודים או בקפה טחון, אולם אם אתם מעדיפים קפסולות בדקו האם המכונה שבחרתם מתאימה לשימוש בקפסולות. 
מה היתרונות והחסרונות של הכנת אספרסו על ידי טחינת פולי קפה
פולי קפה טחונים מהווים את השיטה הפופולארית ביותר להכנת קפה. כשמכינים אספרסו בעזרת פולי קפה טחונים ניתן לבחור את סוג הקפה ומידת הטחינה שלו. בנוסף, זוהי לרוב גם השיטה הזולה יותר, בממוצע כ- 50 אגורות לספל אספרסו. היום ניתן לרכוש פולי קפה במגוון תערובות בחנויות קפה מתמחות, בתי קפה וגם ברשתות שיווק. חשוב לטחון את פולי הקפה סמוך למועד הכנת הקפה, כמובן בכמות הרצויה ולא יותר מדי, על מנת שהאבקה לא תתחמצן. מצד שני, טחינת הפולים היא די טרחה. יש לטחון את הפולים במטחנה, למלא ולדחוף את האבקה במכונה, פעולה שאם לא נעשית בזהירות יכולה להיות מלכלכת מאוד. כמובן שיש לנקות היטב את המכונה ואת המטחנה, עבור כל ספל וספל של אספרסו. מעבר לכך, הטחינה דורשת מיומנות, מכיוון שחשוב להגיע לעובי טחינה מדויק.
מהם היתרונות והחסרונות של שימוש בפודים?
כמעט כל המכונות, האוטומאטיות והחצי אוטומאטיות מאפשרות שימוש בפודים. פודים הם למעשה אריזות חד פעמיות של אבקת קפה דחוסה. כל שיש לעשות הוא להניח את הפוד במכונה, ולאחר השימוש להשליך לפח. מבחינת עלויות, הפודים יקרים יותר מפולי הקפה, אולם הטרחה סביב הקפה קטנה בצורה משמעותית, ומאפשרים גם לאוהבי אספרסו שאינם מקצוענים ליהנות מקפה טוב ואיכותי. כמובן שהחיסכון בניקיון בשימוש בפודים הוא אדיר. החיסרון העיקרי קשור לשמירת הקפה לאורך זמן. הפודים צריכים להישמר באריזות וואקום, שכן במידה והפודים נחשפים לאוויר, הקפה מתחמצן במהירות ומאבד מטעמו המקורי. 
מהם היתרונות והחסרונות של שימוש בקפסולות?
קפסולות נותנות מענה לחיסרון של הפודים, משום שהקפה הטחון מגיע ארוז בוואקום בתוך אריזת אלומיניום חד פעמית. ניתן לשמור על טעמו של הקפה הארוז בקפסולה במשך שנה ואף יותר. הקפסולות מאפשרות תהליך הכנה קל ופשוט, והתוצאה יוצאת אחידה, ללא קשר למומחיות של מכין הקפה. אולם החיסרון הבולט של הקפסולות הוא כמובן מחירן. ספל אספרסו שהוכן מקפסולה יעלה כ-2.5 ₪ בממוצע. בנוסף, לא כל המכונות מתאימות לשימוש בקפסולות, ואלו שכן, מתאימות רק לקפסולות, תכונה די מגבילה.  בנוסף, קפסולות ניתן לרכוש לרוב רק בחנויות מתמחות לקפה ומבחר  הקפסולות קטן יותר מזה הקיים בפולי קפה או בפודים, הן מבחינת הטעמים והן מבחינת החברות המייצרות אותן. 
באדיבות חברת אמיגו קפה, מכונות קפה, מטחנות קפה, פודים, קפסולות ועוד.
 

הוסף תגובה