הזמנת סושי: איך לדעת מאיפה להזמין?

היום ישנם הרבה מקומות שמציעים ללקוחות שירותי הזמנת סושי. המגוון הגדול הזה מבורך ואנחנו כבר שכחנו את הימים שבהם לא היה ניתן להזמין סושי הביתה שלא לדבר על הימים הרחוקים והאיומים לפני שהמאכל היפני עשה עלייה ובא לארצנו הקטנה. אלא שמגוון גדול מביא עימו אחריות גדולה. כמו שעל גיבורי העל ללמוד שכוחם העל אנושי מחייב אותם להפעיל אותו בחוכמה ובאחריות, כך גם אנחנו שנהנים מהכוח הבלתי מוגבל שמעניקה לנו האפשרות של הזמנת סושי הביתה לדעת כיצד להשתמש בכוח שלנו בחוכמה.

רבים שואלים אותי – ואם לא אותי אז הם שואלים מישהו אחר, זה בטוח – איך אפשר לדעת מאיפה להזמין סושי? איך אפשר לדעת לבחור את המקום הנכון והטוב ביותר? האם ישנם סימנים שבעזרתם נדע אם הזמנת סושי אחת עדיפה על אחרת? ובכן, למרות שאין כללים מוחלטים כיצד לבחור את המקום הנכון, הרי שישנן כמה עצות בסיסיות שיכולות לסייע למי שרוצה להזמין סושי ואיננו בטוח כיצד לבחור את המקום הנכון.

  • לבחור מתוך ניסיון: העצה הראשונה והפשוטה ביותר היא להיעזר בניסיון ולבחור מקום שאנחנו יודעים – מניסיון אישי או מניסיונם של אחרים – שמכינים בו אוכל טוב. במקום להסתכן ולהיכנע לפרסומת של מקום שאיש איננו מכיר הרי שאנחנו יכולים להתייעץ עם חברים שאנחנו סומכים על הטעם שלהם כדי לדעת מאיפה כדאי להזמין סושי. אם כבר ביקרנו במקום מסוים ואנחנו אהבנו את מה שהוגש לנו במקום הרי שמוטב לבצע הזמנת סושי מהמקום הזה במקום להסתכן ולחפש את האוכל היפני שלנו במקום אחר.
  • לבחון את ההיצע: העצה הראשונה עלולה לעצבן, מן הסתם, חלק מהקוראים. אם היינו יודעים איפה יש סושי טוב, הם ודאי רוטנים, אז לא היינו צריכים עצות מאף אחד. חוץ מזה, רוטנים כמה קוראים אחרים, מה אם אנחנו רוצים לגוון קצת ולא לאכול תמיד את אותה המנה מאותה מסעדה? עבור הרוטנים אנחנו ממליצים לבחון את התפריט שלפניכם. לפני שאתם מבצעים הזמנת סושי מתוך התפריט, השתמשו בו כדי ללמוד על המקום המסוים: האם הוא מתמחה באוכל יפני או שהוא מכין אספסוף של מאכלים שהמשותף להם הוא שהם אמורים להגיע מארצות שונות במזרח? מוטב להעדיף מסעדה שמתמחה באוכל יפני על פני מסעדות שמציעות כל מיני מאכלים מכל מיני מטבחים מבלי להתמחות באמת במטבח אחד מסוים.
  • לשפוט את הידע: אם אתם יודעים קצת על סושי – ואם לא אז בשביל זה אל גור המציא את האינטרנט – ראו אם יש טעויות בתפריט של הזמנת סושי שמונח לפניכם. טעויות במונחים יכולות ללמד על חוסר ידע בהכנת סושי. הזמינו רק ממי שבאמת יודע מה שהוא עושה.
  • להתרשם מהשירות: כאשר אתם מתקשרים להזמין, ההתנהגות של מקבל או מקבלת ההזמנה צריכה להיות הרמז החשוב ביותר על איכות האוכל. אם אתם מרגישים שהשירות הוא שירות מזלזל הרי שכדאי לכם לוותר על הזמנת סושי מהמקום הזה. אם המקום איננו מפגין אכפתיות כלפיכם, מדוע שיהיה לו אכפת מהאוכל שהוא מכין בשבילכם? חוץ מזה, גם אם האוכל הוא הכי טוב בעולם, כדאי שהם ילמדו להתנהג יפה.

הוסף תגובה