זיפות בירושלים

זיפות בירושלים

זיפות בירושלים הזיפות כשיטת איטום

גגות של בניינים או מבנים צריכים כידוע להיות אטומים, אחרת הגשמים והלכלוך חודרים דרכם והגג לא אפקטיבי. השימוש הקיים בזפת הוא אמנם שיטת איטום פשוטה, נוחה וזולה, אך מצד שני זו שיטת איטום שעלולה לא להיות איכותית ועמידה לטווח הארוך וכן היא דורשת גם תחזוקה רבה. השיטה השנייה המקובלת יותר והאיכותית העומדת גם בתו תקן נדרש היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

זיפות גגות בירושלים יריעות כחומר איטום

השימוש הנפוץ יותר באיטום גגות הוא פחות בזיפות אלא באמצעות יריעות שמציעות חומר מקצועי איכותי יותר ועמיד לאורך זמן. הזפת הוא חומר איטום גמיש ועמיד מפני חדירת מים, אך מצד שני הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן ודורש לא מעט עבודה ותיקונים כדי לשמר אותו ולזיפות גגות בחומר הזפת יש למעשה יותר חסרונות מאשר יתרונות.

לזפת גגות יתרונות וחסרונות

לשימוש בזפת כחומר לאיטום גגות היתרון הוא בעיקר במחיר הזול של הזפת, כי היא נמוכה כמעט עד חצי מהמחיר של יריעות איטום, זיפות היא גם עבודה פשוטה יחסית לביצוע, וגם איש איטום מקצועי ומיומן לנושא מבצע עבודה זו בזמן קצר ובקלות רבה וכאמור זה זול. ניתן לבצע זיפות גגות על כל גג, מכל סוג שיהיה גם אם הוא עמוס ביותר ועם יחידות של מזגנים ודודים רבים על הגג, ניתן יהיה למרוח שם את הזפת בקלות רבה, לעומת זאת לא ניתן לעשות כשמבצעים איטום ביריעות, כי אז יש צורך בהרמה של כל החפצים על הגג דבר הגוזל זמן רב ויוקר בעבודה. יחד עם זאת החסרונות בשימוש בזפת לאיטום הם בעיקר באיכות החומר של הזפת, כי בניגוד ליריעות הביטומניות, הזפת דורש תחזוקה רבה, לעומת זאת מהרגע ששמו לכם יריעות על הגג האיטום החומר מחזיק מעמד לעשר השנים הקרובות לפחות. הזפת הוא חומר שדורש סיוד של הגג בכל שנה. הזפת גם נוטה להתרחב בחום ולהתכווץ בקור דבר שישפיע ישירות על איכות איטום הגג. לכן מרבית קבלני האיטום אינם בוחרים לבצע איטום גגות בזפת, מהסיבה שזהו איטום לא איכותי מספיק. הזפת עלול ליצור בעיות כבר לאחר שנים  ולכן הוא יקר לטווח הארוך.

הוסף תגובה