טיפים לפרופיל מוצלח

הפרופיל הוא כלי שבאמצעותו אנחנו מציגים את עצמנו בפני בני זוג פוטנציאליים כשהמטרה היא לקבל פניות רבות ככל שניתן מאנשים שאנחנו מעוניינים בהם, ומצד שני לקבל כמה שיותר תשובות חיוביות מאנשים שאנחנו פונים אליהם.

כתיבת הפרופיל היא תהליך מתמשך שבו אנחנו  "ממתגים" את עצמנו על מנת לאפשר לעצמנו בחירה רבה ככל שניתן באנשים שמעניינים אותנו. הבנת הדרך בה נתפס הפרופיל שלנו על ידי בן הזוג הפוטנציאלי מגיעה מניתוח הפניות אלינו. אם פונים אלינו הרבה שלא מתאימים לנו מבחינת גיל, או מקצוע, או תחביבים, או אפילו מראה נצטרך להבין מה עלינו לשנות בכרטיס כך שיפנו אלינו בני זוג שאנחנו מעוניינים בהם.

כעיקרון אנחנו מציעים לענות על כל מה שאפשר/ נדרש בכרטיס, חוסר מענה אומר שאין לך מה להגיד, או שלא מעניין אותך להגיד.

על מנת לאפשר הזדמנויות רבות ככל שניתן, אנחנו ממליצים להרחיב את הרשת כך שיפנו אלינו כמה שיותר אנשים לכן בכל מקום שבו אנחנו מצמצמים את הרשת אנחנו  ממליצים לבדוק אפשרות לשנות את הצמצום, לדוגמא:

  • גובה – נשים שרוצות גברים שמעל 1.80 ס"מ אולי יכולות לסתפק ב – 1.75 ס"מ
  • השכלה- אולי מספיקה השכלה גבוהה כלשהי ולא תואר שני
  • גיל – אולי אפשר להעלות קצת את הרף
  • סטטוס משפחתי – כן, יכול לבוא בחשבון גם גרוש עם ילד…

הרחבת הרשת יכולה להביא פניות מאנשים שאינם מתאימים, אבל יכול להיות שבתוך כל הפניות הלא רלוונטיות תהיה גם זו שתהפוך לזוגיות.

תמונה – הרבה נכתב על תמונה וכל מה שנכתב נכון, ובעיקר השורה התחתונה: באתר הכרויות חייבים תמונה וצריך שהתמונה תהיה טובה! תמונה מביאה להערכתנו לעליה של 90% בפניות. התמונה היא המסנן הראשון ולכן יש להשקיע בה. אנחנו ממליצים ללכת להצטלם אצל צלם מקצועי. יכול להיות שזה נשמע רדוד ושטחי,  אבל כדי להגיע לתמונה טובה צריך לעבוד עם איש שיודע לצלם גם את ה"בלתי פוטוגנים". תהליך הצילום לוקח זמן, שכן צריך להיפתח למצלמה, להרגיש נוח, להגיע לזווית הנכונה, ולבגד הנכון.

התמונה צריכה להוציא אותנו הכי טוב שאפשר, אבל באותו זמן להיות אמיתית, באופן שבו יזהו אותנו ברגע כשנגיע לדייט. תמונה מלפני עשר שנים היא פסולה בכל מקרה. אנחנו ממליצים לשים בפרופיל שתי תמונות: אחת תמונת פנים והשניה תמונת גוף. כמובן שללא משקפי שמש, כובע רחב שוליים או אביזרים אחרים שמסתירים את האדם.

באשר לטקסט שכתוב באופן כללי בכרטיס ובאופן ספציפי ליד התמונה – אנחנו ממליצים לעבוד על הטקסט, כך שיהיה קליל ויעלה חיוך על השפתיים של מי שקורא אותו, או שיסקרן ויביא לכך שירצו להמשיך לקרוא. נכון, לא כל אחד מאיתנו הוא קופירייטר,  אבל אפשר להתיעץ עם ידידים, להקריא למכרים, ולשנות בכל פעם מחדש, לאור ההארות שמתקבלות. אנחנו ממליצים ככל האפשר לא לדבר בסיסמאות וקלישאות, אלא להיות אמיתיים. שימו לב מה עומד מאחורי קלישאות, לפני שאתם בוחרים להשתמש בהן. אם כתבת שאת "מחפשת את החצי השני שלך" – שאלי את עצמך אם את פגומה וחלקית, רק בגלל שאין לך זוגיות. אם כתבת שאתה מחפש מישהי "שגמרה עם המשחקים" שאל את עצמך באומץ אם גם אתה סיימת איתם…

בנושא של אמת ושקר בכרטיס – אנחנו ממליצים לדבוק באמת ורק באמת. נכון, ישנם קשיים אוביקטיביים, ולפעמים נדמה  ששקר "לבן" קטן "רק עד שיכירו אותנו באמת" יכול לעזור לעבור את המשוכה של יצירת הדייט,  אבל השקר מעורר כעס ויכול לגרום לכך שבן הזוג, שהיה מוכן בכל מקרה אחר להכיר אותך – ילך דווקא בגלל השקר.

במקום של קשיים אובייקטיביים, בתחומים כמו גובה, משקל, גיל ןהשכלה, עדיין תמיד

האמת טובה יותר מהשקר. אם תוסיף לך בכרטיס כמה סנטימטרים בגובה – השקר יתגלה מיד בתחילת המפגש. אם תתביישי לספר שפוטרת, זה ירדוף אותך לכל אורך תחילת הקשר, ואולי יחסום אותך מלהתקדם בצורה משוחררת כמו שהיית יכולה, אם היית אומרת את האמת. אנשים שמסתירים "סוד" משקיעים בו אנרגיה מרובה, גם אם הם לא מרגישים בכך. כשאומרים את האמת – משתחררים, ומגלים מי באמת עומד מולנו.

במקרים רבים אנחנו מייעצים לאנשים להשתמש ב"קלף הכנות". לדוגמא, אם את בת 39, מיואשת מחיפוש עקר אחרי בן זוג, ומתעתדת בעוד חודש להתחיל את המהלכים בבנק הזרע על מנת להיות אם חד הורית – כתבי את זה חד וחלק בכרטיס: "אני בת 39 ורוצה זוגיות וילד עכשיו. בעוד חודש אני הולכת לבנק הזרע אז…" . זה אמנם ירחיק ממך הרבה גברים, אבל אלה הגברים שאת ממילא לא צריכה. לעומת זאת, זה יקרב אחרים, רציניים. וכדאי. הרי את בכל מקרה תלכי לבנק הזרע – וממילא כל מה שכתבת עד היום בכרטיס לא הביא לכך שתמצאי את בן הזוג. לכן, דווקא פניה קיצונית וישירה – אולי תהיה זו שתעשה את ההבדל. ולא, אין מה להתבייש בכך שאת מעדיפה ילד מתוך זוגיות…

הכנות עובדת ומגיעה לאנשים!

אנחנו ממליצים לצמצם למינימום את "רשימת המכולת הפולנית" של התכונות שאתם מחפשים בבן הזוג. האמת שאתם מחפשים פשוט "מישהו נפלא", ומישהו כזה יכול להגיע באריזות רבות… במקום זה, התמקדו במה שאתם מחפשים מהזוגיות – מה זה בשבילכם זוגיות ואיך הייתם רוצים לראות אתכם בתוכה.

לסיכום, הכרטיס הוא כלי,  שמיועד להביא אותנו להכרות ולייצר עבורנו דייטים. ככל שתשקיעו יותר בכרטיס, כלומר בעצמכם, כך התוצאות יהיו טובות יותר!

שנה נפלאה ומוצלחת

הוסף תגובה