כיצד פועלת מכונת הקפה?

מתי יוצרו מכונות הקפה הראשונות?
מכונות הקפה הראשונות יוצרו בראשית המאה ה-20, כאשר איכות המכונה נקבעה על פי מספר כוסות הקפה שהיא יכלה להפיק במשך שעה. 
מה משפיע על הטעם של הקפה במכונת קפה?
טעם הקפה במכונה מושפע משני גורמים עיקריים: ראשית, איכות המים שמשתמשים בהם, לכן מומלץ להשתמש במים מסוננים או מים מינרלים  במכונה. שנית, איכות הקפה והטריות שלו המשפיעים על הארומה, כלומר על ניחוח הקפה. אופן הקלייה ועובי טחינת הפולים גם השפעה על הארומה של הקפה. לחץ מכונת הקפה נמדד ביחידות הנקראות בר. לחץ טוב עבור מכונת קפה מוערך כלחץ  שבין 10 ל 18 בר.
מה ההבדל בין מכונת קפה אוטומאטית לחצי אוטומאטית?
רוב מכונות  הקפה היום הן אוטומאטיות או חצי אוטומאטיות. במכונה אוטומאטית יש  להוסיף מים בלבד, והמכונה טוחנת את הקפה וחלוטת אותו. במכונות חצי אוטומאטיות לעומת זאת, יש לטחון את הקפה לפני. לרוב משתמשים בקפה טחון מראש, בקפסולות או בפודים בהתאם למכונה. 
לרוב, מכונות אספרסו אוטומאטיות ואף חצי אוטומאטיות משלבות גם מנגנון להקצפת חלב על מנת להכין קפוצי'נו. אין להרתיח את החלב אלא להביא לכדי 70 מעלות צלסיוז לערך.
מה תפקיד הדוחס במכונת קפה?
בכל מכונת קפה קיים אביזר הנקרא דוחס (Tamper). מטרת הדוחס הוא ליצור לחץ אחיד על הקפה במסננת. במידה והקפה אינו מסודר בצור אחידה ושטוחה המים לא יעברו דרכו בצורה אחידה. דוחסים עשויים משלושה חומרים עיקריים: אלומניום, עץ ופלסטיק. איכות החומר חשובה לחלק מהאנשים אולם הכי חשוב שהדוחס יתאים בגודלו לגודל המסננת. 
מה ההבדל בין מכונות קפה ביתיות למקצועיות?
בנוסף למכונות אוטומטיות וחצי אוטומאטיות קיימות גם מכונות אספרסו סופר אוטומאטיות. מכונות אלו מבצעות את כל שלבי הכנת הקפה בעצמן, כולל הקצפת החלב, כך שבלחיצת כפתור אחת מתבקל קפוצ'ינו מוכן.  מחירן של מכונות קפה מקצועיות  מגיעים לאלפי שקלים כמו גם עלות הטיפול והאחזקה בהן.

הוסף תגובה