לאכול כמו שצריך- סושי או ארוחה רגילה

ארוחת סושי האם זה חלופה טובה לארוחה אמיתי המבוססת על בשר או כל דבר אחר? זה דילמה שעולה אצלי כל הזמן בעיקר בזמן יציאות עם חברים בלילה או בסופי שבוע, מה בוחרים לאכול סושי או ארוחה אמיתית הכוללת בשרים ותפוחי אדמה ושאר המרכיבים של ארוחת ערב נניח.

נקודות לחשוב עליהן: אם אוכלים סושי, יוצאים מעולה מבחינה תזונתית, אוכלים ארוחת סושי קלה יחסית ללא קלוריות רבות מדי, עדיין שבעים יחסית(למרות שלא באמת), כך שניתן להסתפק בזה, אם כי נדגיש שסושי לא נותן לך תחושה אמיתית של שובע כמו ארוחה הכוללת בשר שהוא חלבון וגם מרכיב של פחמימות כמו תפוחי אדמה או משהו אחר ממשפחת הפחמימות. אז אולי לא כל כך שבעים, מה לעשות, אבל לפחות הולכים לישון בלי צרבות ותחושה כבדה של אשמה. הרי אתם בטח מבינים שאני לפחות מרגיש רע עם עצמי כל פעם שאני אוכל ארוחה כבדה בשעה מאוחרת של הלילה, רק החישוב של קלוריות לשריפה בחדר כושר למחרת גורם לי מועקה רצינית וגעגועים גדולים להחלטה לא לאכול סושי.

בהנחה שכן בחרנו לאכול סושי ולוותר על ארוחה כבדה ומשביעה, יוצאים עם חשבון לא גבוה מדי לתשלום, הרי סושי הוא לא עד כדי כך יקר, שובע חלקי לגמרי ורצון טוב וכבוד עצמי כלפי ההחלטה להתאפק ולא לזלול אלף חמש מאות קלוריות באמצע הלילה- כל הכבוד לנו וליוצרי הסושי בעולם, היכן שהוא לא יהיה.

הבעיה עם כל הקו האוהד לנושא של הסושי הוא המקרה הבא: לפעמים קורא לי שאני חוזר הביתה גאה בעצמי על כך שבחרתי סושי ולא הלכתי על ארוחה כבדה ומשמינה ואני מוצא את עצמי רעב. יש מצב כזה לפעמים שלאכול סושי, רק פותח את התיאבון עוד יותר, במקום לסגור אותו. אתם מבינים שיוצרי הסושי גרמו פה לבעיה רצינית מאוד, מה שווה כל הרעיון של סושי כארוחה קלה אם אחרי ארוחה לא זולה במיוחד של סושי אתה הולך הביתה ונשאר רעב? היו כבר מקרים מעולם שאחרי ארוחת סושי עוד הייתי צריך לאכול דברים נוספים כדי שאוכל להירדם, הרי אי אפשר ללכת לישון רעבים. אני מניח שהדילמה סושי או לא סושי לא נפתרה, עכשיו זה תלוי בכם.

הוסף תגובה