לדאוג = פתרון או אסון?

דאגה היא חשש מפני מצב שלילי שעלול לבוא.

דאגה = דאג ה' ואם תקראו מהסוף להתחלה תקבלו גאד (God) = אלוקים באנגלית

אם ידאג האדם, האם באמת זה ישרת אותו?!

האם באמת זה ישנה את המצב הקיים או את המציאות כולה?!

זה יעשה שינוי אחד בלבד חברים יקרים, במצב הבריאותי של הדואג.

לפתע פתאום המצב ישתנה לכיוון השלילי והלא רצוי, אך בזכות הדאגה זה מה שיקבל.

כאבי ראש, לחצים בחזה, בעיות לחץ דם, כולסטרול והתפתחות מחלות, כי מהדאגה יש מתח ואין חשק לאכול או ההיפך- השמנת יתר, ואז מבקרים את הרופא יותר מאי פעם. והוצאה כספית על תרופות וטיפולים בקיצור חיי "גן עדן".

הדאגה הי כמו חום בגוף שמדליק נורה אדומה, ויש לעצור ולבדוק את המצב. זאת יש לעשות בהיגיון ובשיקול דעת, ולהשתדל בלי פאניקה כמה שרק אפשר (כי זה לא יועיל כבר הבנו) במידה והבעיה ניתנת לפתרון, אין מקום לדאגה. אם הבעיה לא ניתנת לפתרון, מה הדאגה תועיל? יש מצבים שלתת להם פשוט להיות ולחלוף מעצמם, זה הפתרון הנכון בעוד האדם שומר ומגן עצמו מפני דאגה שתביא רק לחולי. אין בדאגה שום דבר טוב וחיובי, זה רק התרגום של המוח האנושי שאומר כך.

 

מציאות חיינו איננה בהכרח האמת שאנו חיים ביום יום, ומכאן שלדאגה כמו לקושי אין מקום. החיים הם הולוגרמה אחת גדולה, והם ניתנים לעיצוב ויצירה מחדש בכל רגע נתון. וכל מחשבה, גישה, הרגשה והתייחסות הם אלה שמעצבים, בוראים ויוצרים את החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. אז במקום לבזבז זמן ואנרגיה על דאגה, השקיעו זאת בשינוי ההולוגרמה של חייכם כי יש לכם את היכולת והאפשרות לעשות זאת. ומה שיפה בזה, זה שזה לא כרוך בהוצאה כספית, כן זה חינם וזמין 724 שעות כל החיים.

כמו למשל ניקח לדוגמה את השאלה הבאה: האם עוני זה שיקוף והשלכה של מצב חשבון הבנק שלכם? ובכן, עוני זה לא מצב חשבון בנק ולא משהו חיצוני אחר, עוני או עושר זה תודעה מחשבתית. איך שאדם חושב, מעריך, מתנהג, מקבל ומתייחס למה שיש ואין לו ולחייו בכלל.

במקום שהאדם יאמר וישאל: למה אני לא מצליח לסגור ת'חודש? למה אני במינוס? למה לא נולדתי עשיר? למה לכולם יש ולי אין? גם אני רוצה ולמה, ולמה, ולמה . . .

רצוי ומומלץ מאוד לומר ולשאול: איך אני יכול להכפיל את ההכנסה שלי ונהנה יותר? מה עושה עם הכסף שזורם אלי? למי אוכל לתרום מהשפע שלי? וכולי… כנ"ל בכל תחומי החיים כמו: זוגיות, בריאות וכדומה.

הימנעו מאמונות מגבילות ומגונבי חלומות, האמינו בעצמכם וביכולותיכם כי הכל אבל הכל באמת אפשרי!  ולא צריך בשביל זה להיות משכיל ובעל תעודות ותארים, זה בילד אין מלידה אצל כל בני האדם.

הנה מס' ציטוטים בעניין הדאגה:

"דאגה בלב אש ישחינה" – משלי

"עדיף לעמוד בפני סכנה פעם אחת בחיים מאשר להיות במצב של דאגה תמידית" – המרקיז דה סאד

"לב חסר דאגה חי זמן רב" – פתגם אירי

"האהבה נחנקת משמחות שאינן כוכות בדאגה" – מארטיאליס

"לקנות את החיים במחיר של דאגה רבה מדי, פירושו לאבדם" – ויליאם שייקספיר

"דאגה היא הריבית שמשלמים מבקשי הצרות" – ג'ורג' וושינגטון

ובכן, האם עדיין יש מי מבניכם שחושבים שדאגה זה דבר טוב וממריץ או תורם במשהו? . . .

 

הוסף תגובה