לטפל עם שמן זית – ריפוי עמוק

בכל שמן זית טוב, ובלבד שיהיה שמן זית זך ללא חימום, ועדיף שמן זית אורגני, יש כמות גדולה ונכבדת של ויטמין E, ויטמין שעוזר לחדש את העור ולמנוע המשך של דלקת ברקמה, מגמיש את העור ומרווה ומזין אותו.

שמן זית לטיפול בבעיות עור

אם כך, הוויטמין, שפעיל בנוכחות שומנית, כפי שקיימת בכל שמן לרבות שמן זית, עשוי לעזור במגוון רחב של בעיות עור מהחלקת קמטים באופן טבעי והגמשת עור הפנים ועור הגוף כולו, הזנת העור במקרי יובש קיצוניים כמו בעונות מעבר, או עקב תופעות אלרגיות שונות, אקזמות ומחלות עור, בגירויים שונים ופריחות שנובעים מדלקות או פגיעה אוטואימונית בהתחלקות התאים ועוד.

כל אישה שמעוניינת לרפא ולנקות את עור פניה, עשויה להשתמש בשמן זית לשם הכנת מסיכות או משיחה מדי בוקר. לכל בעיית עור עשוי שמן הזית להועיל בלקיחה פנימית, או במריחה חיצונית, בעיקר לאחר מקלחת שנקבוביות העור פתוחות, אך רצוי לנגב ולמנוע לחות על פני העור, מכיוון ששמן אינו מתערבב במים, ללא מתחלב.

 

שמן זית לטיפול בדלקות פרקים

שמן זית עשוי למנוע התפתחות דלקתית במפרקים, ובעיקר בשילוב עם חומרים פעילים אחרים הנמצאים בצמחים ותבלינים ככורכום, פלפלת אדומה או שרף לבונה. במריחה עם מעט חלמון ביצה שעשוי לעזור בריפוי ואף בהפיכת המשחה לכזו, מעט כורכום, ומעט פלפלת, נקבל תחבושת צמחית נפלאה שנעטפת בניילון נצמד ועשויה לעזור בשיכוך הכאב ולאורך זמן בריפוי והחלמת המקום.

שמן זית להפחתת כולסטרול ומניעת מחלות לב

שמן זית טוב עשוי להפחית כולסטרול בשתי דרכים: האחת, הוא מעלה את רמות הכולסטרול הטוב בזכות היותו חומצת שומן שאינה רוויה, ובכך מסייע לאותו כולסטרול טוב בסחיבת הליפופרוטאינים בחזרה לכיב לפירוק מחודש וימנע טרשת עורקים. השנייה, היא בעצם היותו תחליף לשומן רווי במזון, וכך הוא מפצה על נוכחות כולסטרול שמגיע משומן החי, ויש בכך ערך לא קטן כאמור.

מחלות לב וטרשת עורקים עשויות להיגרם בשל הצטברות שומנית על דפנות העורקים, מה שיכול לסייע ולמנוע זאת זהו שמן זית איכותי וטהור.

הוסף תגובה