מכונת אספרסו

החלטתם להשתדרג ולקנות מכונת אספרסו? תתחדשו! רגע לפני הקניה בחנו היטב את שלושת הגורמים החשובים ביותר לבחירה: עיצוב, נוחות והקצפה.
העיצוב יכול להוות אלמנט חשוב ביותר ויכול לא לעניין אתכם. חשוב שתחליטו אם תרצו להשקיע יותר על מכונה בעלת עיצוב יוקרתי ומאידך גם אין סיבה להתפשר אם אתם אוהבים חפצים יפים בבית. ההגבלה הראשונית בעיצוב היא גודל המכונה והמקום שיש לכם להקצות לה על השיש – בחנו הגבלה זו לפני צבע המכונה.
הנוחות מתייחסת לזמן שלוקח למכונה להפיק קפה ולקלות התפעול שלה. אם אין לכם יותר מידי זמן בבקרים, הקפידו לרכוש מכונת אספרסו שאין בה יותר מידי שלבים להכנת אספרסו פשוט אבל גם שימו לב שלא יחסרו לכם תוכניות הפעלה שחשובות לכם (מכונת אספרסו היום יכולה להגיע אפילו עם טיימר להפעלה אוטומטית בשעה שבחרתם).
הגורם האחרון – ההקצפה, מתייחס לאוהבי הקפוצ`ינו, לאטה ודומיהם. מנגנון הקצפה של מכונות אספרסו יכול להיות אוטומטי – לרוב מוט עם עיגול קפיצים המסתובב במהירות גבוהה ביותר ויכול להקציף רק חלב מחומם (הרבה פעמים ישנה פלטה נפרדת במכונה לחימום החלב) או מנגנון ידני של מוט שיוצא ממנו זרם חזק מאד של אדים שמחממים ומקציפים בו זמנית את החלב. המנגנון הידני דורש תרגול, ולמעשה הכל תלוי באם אתם אוהבים להתעסק עם הכנת דברים או שאתם מעדיפים לשבת בנוחות תוך כדי שהמכונה עושה בשבילכם את העבודה.

הוסף תגובה