משקפיים לילדים

אנחנו בהחלט מעדיפים כי הילדים הקטנים שלנו יהיו בעלי ראייה תקינה ולא יזדקקו למשקפי ראייה בגיל מוקדם, אך לעיתים מתעוררת בעיית ראיה כבר בגילאים צעירים שמחייבת הרכבה של משקפיים על מנת שהילד שלנו יוכל לראות בצורה תקינה.

 

איך יודעים כי הילד סובל מבעית ראיה?

כמו שאתם ניגשים לבדיקות תקופתיות בטיפת חלב שם האחות מתדרכת אתכם לגבי הבדיקה הבאה בתור או החיסון שיש לבצע בקרוב, גם ישנן בדיקות תקופתיות עבור הראיה של הילד, כבר מגיל שנה למעשה.

יש לגשת אל רופא עיניים אשר יבצע מספר בדיקות לשם הערכה נכונה של מצב הראיה של הילד, ולאחר מכן יאמר לכם האם כרגע יש סיבה לדאגה או שאתם יכולים להיות רגועים עד לביצוע הבדיקה התקופתית הבאה.

אם אתם רואים כי הילד שלכם סובל מבעיה של ריכוז בכיתה ולא מצליח לאתר בקלות חפצים ברחבי הבית, ייתכן כי הוא פשוט לא רואה טוב ולא ילד סרבן ולא ממושמע כפי שחשבתם בתחילה.

 

לרכוש משקפיים לילדים

בניגוד אלינו המבוגרים, במידה והילד הקטן שלכם זקוק למשקפי ראייה, חשוב כי תתאימו את המשקפים לאורח החיים הפעלתני של הילדים, לכן בחרו בעדשות אשר מיוצרות מפלסטיק על מנת למנוע פציעה של העיניים מזכוכית.

כמו כן בחרו בעדשות אשר עשויות מחומרים קשיחים ככל הניתן על מנת שלא יישברו בקלות והוסיפו אליהן ציפוי נגד קרינה שהינה מסוכנת לעיניים של הילדים שעדיין מתפתחות וציפוי נגד שריטות לשם שמירה על העדשות תקינות לאורך זמן.

 

בדקו בעת המדידה של המסגרת כי משקפי ראייה לילדים הינם כאלה שנתפסים היטב על האוזניים ולא זזים בקלות וכי גשר האף הינו רך על מנת שלא לפגוע בגשר האף שעדיין מתפתח לו.

ברגע בו הילד ירכיב את המשקפיים הראו התלהבות שתעבור גם אליו, אל תשכחו שילדים בעלי קולטנים רגישים מאוד לחרדות שלנו, הם כבר יבינו עד כמה משקפי ראייה הם נהדרים ברגע בו סופסוף יוכלו לראות עולם ומלואו בצורה ברורה.

הוסף תגובה