מתכונים במיתון

בתקופת משבר כלכלי אנחנו מתחילים לחשוב שנית על כל ההוצאות שלנו, ממותרות ועד הוצאות יומיומיות הכרחיות, כאלה שבהם "לא חוסכים", כמו אוכל. אז זהו, שחוסכים ובגדול. כשצריך משווים מחירים בין רשתות המזון, מקצצים ברשימת הקניות, מעדיפים מוצרים זולים יותר וגם אוכלים יותר בבית.

ארוחות במסעדות הן הוצאה גדולה למשפחה, ולמעשה לא מסתכמות רק במסעדות, אלא ישיבה בבית קפנ, מאפה לדרך, מזון מהיר עם הילדים וכולי. כל הארוחות הנחטפות הלו בחוץ מסתכמות בסוף החודש בדי הרבה כסף. במצב של מיתון כלכלי, יותר ויותר מבשלים בבית ומחפשים מתכונים מעניינים.

כשמעדיפים בישול בבית על פני אוכל בחוץ, אנו יכולים להרשות לעצמנו להשתמש במרכיבים יקרים ואיכותיים, הרי כל מה שנכין בבית יעלה הרבה יותר בחוץ.

אף על פי כן, אתר מתכונים אחד הפך למפורסם בשל אוסף המתכונים וקטעי הווידאו שבו, המורכבים ממצרכים זולים וזמינים במיוחד. זהו האתר של "סבתא קלרה".

"סבתא קלרה" נולדה ב 1915 וגדלה בשיקגו בארה"ב. בזמן השפל הגדול היא פיתחה יכולות בישול בלתי רגילות המשלבות מתכונים "ממה שיש" – וזה לא היה הרבה, עם תוצאה קולינרית טעימה, כך אומרים. למעשה קלרה טוענת כי היא כנראה האדם היחיד בארה"ב שעלה במשקל בזמן השפל הכלכלי הגדול. כיצד היא עשתה זאת? באתר שלה היא מפרטת מתכונים וקטעי ווידאו של בישול ממצרכים בסיסיים, ויש כבר כמה שפים שהסכימו שהבישולים שלה מעולים.

אז מה אפשר להכין מתפוח אדמה, קצת בצל, נקניקיה אחת, שמן ומים? סיר שלם.

בימים של מצב כלכלי בעייתי, כולם מחפשים איך למתוח עוד קצת את הכסף בארנק, ורעיונות לבישול לא יקר תמיד משמחים, או לפחות: מעוררים השראה.

קראו עוד על כסף , איך לחסוך כסף איך לעשות כסף

הוסף תגובה