סושי: הזמנת ארוחה ברוח מסורתית

לעם היפני כללים ומסורות משלו הנוגעים לאוכל בכלל ולסושי בפרט. בישראל, שדוחה באופן כמעט אוטומטי כל שריד של טקסיות התקבעו נורמות שונות לחלוטין לאכילת סושי. חשוב להבין שביפן יש שוני אדיר בין מטבחים של מחוזות שונים. אבל אנחנו בישראל אוהבים להסב את המושג של מסעדת הסושי על אוכל יפני בכלל, ולפעמים גם להרחיב את ההגדרה לכל מאכל המגיע ממזרח אסיה. עם זאת, לפעמים נחמד מאוד, כאשר אנו עורכים הזמנת סושי, לדעת קצת יותר על סושי מזווית מעט יותר מדוייקת. לפניכם כמה כללים שלוקטו על מנת ליצור ארוחת סושי מעט יותר מסורתית כאשר תשבו לשולחן. נסו זאת בהזמנת הסושי הבאה שלכם.

הזמינו סשימי: ארוחת סושי מסורתית מתחילה לרוב בסשימי. הסשימי הוא פיסות של דג נא, המוגשות עם רוטב סויה, ג'ינג'ר כבוש (גארי) וווסאבי. ההקפדה על איכותו של הדג צריכה להיות מקסימלית, שכן כל העניין בסשימי הוא להבליט את טעמו המשובח של הדג, ואין אפשרות לחפות על טעמו של דג שאיננו טרי.

כאשר אתם עורכים הזמנת סושי אתם יכולים להזמין שתייה, אך אתם יכולים גם להכין בנוחות בביתכם תה ירוק, אשר מוגש באופן מסורתי עם הסושי. המשקה העדין לא מעפיל על טעמו של הסושי ומוסיף נופך אותנטי לארוחה שהזמנתם. כיום ניתן להשיג תה ירוק באיכות מעולה במרכולים הטבעיים למיניהם. אם אתם אוהבים מאוד תה ירוק ומוכנים להשקיע בו נסו את אבקת המאצ'ה, אך גם תה ירוק רגיל יהיה מוצלח למשימה.לפעמים ניתן גם להזמין תה ירוק מן המסעדה.

בעולם המערבי קיים המנהג לערוך לאורז של הסושי מעין טקס טבילה ברוטב הסויה. מובן שכל אדם רשאי לאכול סושי באופן שבו הוא חפץ, לא כל שכן כאשר הוא עורך משלוח סושי. אך מכיוון שהיום אנו עוסקים בארוחת סושי מסורתית, נסו לטבול את הסושי אך ורק מצידו של הדג. עבור היפנים, טבילה מוגזמת של הסושי בסויה היא עלבון צורב לשף הסושי המיומן.

בפעם הבאה שאתם מזמינים משלוח סושי, נסו להגביל את עצמכם למטבח היפני. אל תוסיפו לארוחה מאכלים שאינם קשורים לסעודת סושי כמו טמפורות למיניהן או נודלס. רק סושי. תנו לו לשחק את התפקיד העיקרי בארוחה ולתת לו את הכבוד הראוי לו. למזלכם, הסושי הוא גם מאכל אידיאלי למשלוחים: הוא לא מטפטף, לא מתבשל מהחום של עצמו ולא מתקרר. אם המסעדה ממנה אתם עורכים משלוח מקפידה על טריות ועל מהירות ההגשה, משלוח הוא אופציה מעולה לארוחת סושי.

קצב החיים המואץ בעולם המערבי גורם לנו לאכול במהירות, ולא לחוש כמעט בטעמים שמהם מורכב האוכל. אפשר ומומלץ לפנות קצת זמן איכות ולאכול את הסושי תוך הנאה מכל האהבה ותשומת הלב שהרעיף עליו השף.

הערה אחרונה לסיום: במרכז כיום, ובעיקר באזור תל אביב, קיימות מסעדות סושי רבות. כאשר אתם מרגישים שמתחשק לכם לאכול סושי בביתכם, ודאו שאתם עורכים משלוח ממסעדה המכבדת את סועדיה ואת חומרי הגלם שלה.

הוסף תגובה