סושי ומונדיאל

סושי אינו המזון הראשון שעולה על הדעת כשחושבים על זה, אבל למה לא להזמין סושי כשצופים במונדיאל?

המונדיאל הגיע ובמשך חודש שלם חייהם של אנשים רבים יתנהלו בקצב משחקי הכדורגל המתקיימים בדרום אפריקה. מונדיאל הוא נושא שיחה מוצלח ביותר. יש הרבה מאוד תתי נושאי שעליהם אפשר לפתח שיחה. ניתן לשער שהרבה יותר קל לנהל שיחה קטנה (מה שקרוי סמול טוק בלעז) בימים אלו של המונדיאל. בכול פעם שהשיחה נתקעת אפשר להעלות את אחד מתתי הנושא הללו וכך ניתן להינצל מרגעים ארוכים של שתיקה מביכה.

נושא מאוד פופולארי שקשור למונדיאל הוא האוכל שאותו אוכלים בזמן שצופים במונדיאל. למעשה, עבור הרבה אנשים שלא ממש מתעניינים בכדורגל, זהו נושא שיכול לפרנס שיחות ארוכות בנושא המונדיאל מבלי לעסוק בנושא המשעמם למדי של כדורגל. כך גם מדורי האוכל יכולים לשתף את עצמם בחוויה הזו ולהרגיש שייכות לטרנד העולמי.

אנחנו מבקשים להתרכז בסוג אוכל אחד שנראה לנו כמתאים מאוד לאכילה בזמן הצפייה במשחק כדורגל מהמונדיאל: סושי. לצערנו ניתן לראות שמדברים על מיני מזונות רבים ואילו מנות סושי אינן זוכות למקום הראוי להן בתפריט הכדורגל של האוהד המצוי. מדוע מדברים כה הרבה על הזמנת פיצה אבל הזמנת סושי איננה מוזכרת? מדוע מדברים כה הרבה על בליסת פיצוחים ואילו בליסת סושי איננה זוכה לאזכור מספק?

סושי הוא מאכל מושלם לאוהד הכדורגל. הרי הזמנת סושי היא פעולה שניתן לבצע בקלות רבה וגם האוהד השרוי בשיאו של המתח בדקה השבעים ושתיים של המשחק בין סלובניה ואלבניה יכול להרים את הטלפון ולהזמין סושי מבלי להפסיד עוד הוצאת חוץ מרתקת של אחד השחקנים הסלובנים. הזמנת סושי היא פיתרון מוצלח ביותר למי שמעוניין להפתיע את חבריו האוהדים באוכל שאיננו פיצה או בורקס גבינה; במשחקים שאינם בדיוק שיא העניין, הפתעה שכזו יכולה להיות שינוי מרענן יחסית למשחק עצמו.

סושי הוא אוכל בריא. מי שיבחר להסתמך על תפריט של הזמנת סושי במשך חודש המשחקים יוכל להיות רגוע, יחסית, בקשר לתוספת המשקל שמגיעה יחד עם המונדיאל. יחסית למאכלים אחרים שאהובים על-ידי אוהדי כדורגל, סושי מזיק פחות לבריאות. צפייה בספורט בטלביזיה, כידוע לכול, יכולה להיות עסק מאוד לא בריא. אכילת סושי מצמצמת משמעותית את הנזק שעלול להיגרם לאוהד הכדורגל הטלביזיוני.

סושי יכול להיות מתאים לצפייה בטורניר הבינלאומי מסיבה נוספת. הזמנת סושי היא הזמנה של מאכל אקזוטי היישר אל הסלון הביתי. מה יותר נכון מבליסת מאכל שמוצאו מתרבות רחוקה וצפייה במאבק בין ארצות רחוקות שמתרחש אי שם בצד השני של כדור הארץ? סושי הינו המלווה המושלם לאווירה הבינלאומית של חודש המונדיאל. אין ספק שהדרך הנכונה לצפות במשחקי כדורגל רחוקים מהספה הביתית היא על-ידי יצירת אווירה של ארץ אחרת בבית המקומי. סושי ממלא בצורה מושלמת את התפקיד הזה: הזרה של המוכר, הרחקה של המקומי.

על כן, בפעם הבאה שאתם נערכים למשחק נוסף בגביע העולם אל תשכחו להכין לצד הבירות והפיצוחים גם כמה מנות סושי ורוטב וואסבי. אחרי שתבלו משחק אחד בחברתן של כמה מנות סושי עסיסיות כבר לא תוכלו יותר להסתפק בפיצה ובבורקס גבינה.

 

הוסף תגובה