5 הדיברות של שימוש נכון בעדשות מגע

במזל טוב רכשתם לעצמכם עדשות מגע שפוטרות אתכם מן השימוש שאינו נוח כל כך במשקפי ראיה.

קיבלתם הדרכה לגבי אופן השימוש מן האופטומטריסט לאחר בדיקה של העיניים והתאמה של סוג העדשות שמציעות את השימוש הנוח ביותר עבורכם. אלה יכולות להיות עדשות מגע יומיות או עדשות רכות לשימוש קבוע, עדשות מגע לשימוש חודשי או עדשות מגע דו שבועיות, אבל החשיבות של היצמדות להוראות רופא העיניים או האופטומטריסט הינה עומדת בעינה.

 

1. השתמשו אך ורק בחומר השריה עבור העדשות. נכון אתם בטח תוהים למה מים אינם מספיק טובים עבור השמירה על העדשות? ובכן במים ישנם אורגניזמים שיכולים לזהם את העדשה וליצור בסופו של דבר עדשה לא תקינה ולא נקייה.

2. לשים חומר על העדשות שהינו אחר מחומר השריה כאשר העדשות מציקות ורוצים לסכך אותם לפי ההחזרה לעיניים על ידי שימוש במים או ברוק. שוב עולה כאן העניין של היגיינה ושל הימצאות חיידקים שיכולים ליצור סביבה מזוהמת בעדשות שמוצמדות על העיניים, שוב ניתן ליצור זיהום ודלקות בעיניים.

3. אסור לבצע שימוש חוזר בתמיסה בה השתמשתם כבר, היא עברה השרייה במהלך הלילה עם העדשות בהן הצטבר לכלוך רב לאורך היום וכעת הוא נמצא באותם המים. אתם ממש רוצים דלקות בעיניים?

4. ידעתם שמותר להשתמש במחסנית עבור האחסון של העדשות בהיעדר שימוש, רק לתקופה של 3 חודשים? כל תקופה מעבר מהווה שימוש במוצר שאינו מתאים לשמירה של עדשות נקיות מחיידקים לא משנה עד כמה ניקיתם אותו.

5. שימוש בעדשות שלא לפי הוראות היצרן. אתם יכולים להרכיב את העדשות גם במהלך השינה, להרכבי את העדשות המגע היומיות לשימוש מעבר ליום אחד או לשים את אותן עדשות שבועיות לשימוש שהינו ארוך מתקופה של 14 יום, גם אם מדובר בהרכבה של כמה ימים במצטבר. כל אלה יכולים להסתיים בדלקות ונזק לעיניים שלכם. הרי לא הייתם משתמשים בקופסא של גבינה שעבר לה התוקף, נכון?

הוסף תגובה