5 שיטות איטום גגות מומלצות

5 שיטות איטום גגות מומלצות

השוואה בין סוגים שונים של שיטות איטום גגות מחייבת היכרות עם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. לאחר מכן, ניתן לברר בצורה מקיפה איזה שיטה הכי מתאימה עבורנו ומה אפשר לעשות על מנת להפיק ממנה את מלוא התועלת

איטום גגות מונע נזילות מים ומשפר את יכולת הבידוד של המבנה. את האיטום חשוב לבצע בכל סוגי המבנים, הבתים והדירות ואחת לתקופה מסוימת גם צריך לחדש אותו. בניגוד לפעולות תחזוקה שגרתיות, איטום גם מחייב מעורבות של בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. בגלל שבשביל לאטום את הגג צריך לעלות אליו ולהשתמש בציוד מתקדם ומשוכלל, יש לעשות את העבודה רק ברישיון.

הבדלים בין סוגים שונים של שירותי איטום גגות

הבעיה היחידה היא שקיימים הבדלים בין סוגים שונים של שירותי איטום גגות ולא כל הלקוחות מודעים אליהם. כמו כן, התדירות של איטום גגות בירושלים לא דומה לתדירות המומלצת שבה יוצרים קשר עם חברות איטום גגות באילת. מכאן אנו לומדים שלא רק שקיימים הבדלים בין סוגי איטום גגות, אלא גם שצריך לוודא היכרות של קבלן איטום גגות עם האזור ועם רמת הסיכון.

לפי מה משווים בין סוגי איטום גגות.

החדשות הטובות הן שניתן ללא ספק להשוות בין סוגים שונים של חברות איטום גגות על פי השירות שהן מציעות. הנה למשל 5 שיטות איטום גגות מומלצות והאופן שבו הן מתבצעות:

1. איטום ביריעות ביטומניות

השיטה המובילה והיעילה ביותר לאיטום גגות מבוססת על יישום של יריעות ביטומניות. יריעות מן הסוג הזה מחזיקות מעמד 10-15 שנה בלי בעיה, הן עמידות מאוד והן בהחלט מאפשרות להתמודד עם כל סוגי האיומים מבחינת רטיבות ונזילות מים. האיטום מתבצע על ידי הלחמה של יריעות ביטומניות אחת לשנייה, לכן הוא מכסה באופן הרמטי את כל שטח הגג. בנוסף, אפשר לבצע איטום ביריעות ביטומניות במקרים שונים: על גג שעבר זיפות, כשכבה נוספת של איטום על גבי השכבה הקיימת או על גבי גג בטון חשוף של בתים חדשים.

2. זיפות גגות

השיטה של זיפות גגות נחשבת ותיקה יותר ופחות יעילה, אבל היא גם זולה וזמינה. המטרה של זיפות היא לסייע כאשר צריך לאטום גגות שיש עליהם המון אביזרים, כמו למשל דוד שמש, קולטים, מזגנים וכן הלאה.  מלבד בתים פרטיים, נפוץ למצוא את שיטת האיטום הזו בעיקר בבנייני מגורים משותפים. 

3. איטום באמצעות חומרים אקריליים

חומרים אקריליים הם חומרים פלסטיים שאותם ניתן למרוח או להתיז ישירות על הגג. היתרון הוא כושר כיסוי רחב וגמיש, אבל החיסרון הוא עמידות מוגבלת בהשוואה לחומרים הביטומניים. בנוסף, אפשר להשתמש באיטום באמצעות חומרים אקריליים על גגות קטנים או על גגות בטון חדשים שלא נמרחה עליהם שכבת איטום קודמת בעבר. 

4. איטום באמצעות חומרים פוליאוריטניים

חומרים פוליאוריטניים מתאימים לפרויקטים של איטום גגות שבהם הגישה מורכבת ואי אפשר לבצע הלחמה של היריעות. בכל יתר המקרים הם פחות מומלצים, כי העלות שלהם היא כמו של יריעות ביטומניות אבל היעילות נמוכה. כמו כן, כדאי לדעת שאת היישום של איטום באמצעות חומרים פוליאוריטניים מבצעים באמצעות התזה. 

5. סיוד גגות

אמנם סיוד לא נחשב לשיטת איטום, אבל כן צריך לבצע אותו על מנת למנוע מהזפת להתייבש ולהיסדק. מעבר לכך, קבלני איטום ממליצים על הסיוד גם על גבי סוגים אחרים של חומרים ובהם יריעות ביטומניות או חומרים אקריליים. הסיוד זול, יעיל ומונע ספיגת חום ושמש.

הוסף תגובה