איך להגביר את המוטיבציה אישית?

 

לכולנו בשלב זה או אחר של החיים היה קשה להזיז את עצמינו. הבעיה של מוטיבציה אישית ירודה. לדוגמא, לקום מהמיטה בבוקר, להתלבש כדי לצאת לעבודה, להרים טלפון לאדם הנכון, להתחיל בשיחה עם בחורה יפה או מעניינת ועוד ועוד. 

לפעמים יש הרגשה כאילו שמתגורר בתוכינו איזה אויב נסתר וזדוני שפשוט מחזיק את הרגליים שלנו במיטה, הידיים בכיסים והלשון בפה. שלא יזוזו חס וחלילה. וזה גם מתערבב עם רגשות שליליים כמו פחד, דאגה, אפילו כעסים פה ושם, נכון? והבעיה הגדולה – לא יכולנו להניע את עצמינו למרות כל הכוונות הטובות. זוכרים את הרגעים האלה? לא כיף ודי מביש.

והקטע המדהים הוא שלמרות הכל, ידענו בדיוק מה היה צריך לעשות, ניחשנו די טוב מה יכול היה להביא הצלחה, קידום או הנאה וכיף. אז למה לא יכולנו לפעול ולזוז? מה עצר בעדינו ומנע מהדברים האלה לקרות? והחשוב מכל – האם יש פתרון למצב הזה של חוסר מוטיבציה אישית?

תדמיין לרגע מצב שבו אתה נתקל בשתי אפשרויות, מסתכל עליהן, שוקל כמה רגעים מהי הדרך הנכונה, מקבל החלטה וצ'יק – פועל בכיוון שאתה די בטוח יביא את התוצאה המיוחלת. נחמד, לא? ללא היסוסים, כאבי לב, עצלנות, אין כוח, ושאר התירוצים שאנחנו לעיתים קרובות נותנים לעצמינו. דמיין מה תוכל להשיג בחייך!

יודע שצריך לעשות ספורט – מחליט, בוחר חדר כושר, מתחיל להתאמן.

יודעת שצריך לעשות דיאטה – מחליטה, בוחרת דיאטה, מתחילה בה.

יודע שרוצה להשיג בת זוג – מחליט, מתחיל לצאת עם בחורות ללא היסוסים ופחדים, בוחר את האחת המתאימה ומקים זוגיות פורחת.

בחרת את החלום שלך, עבודה, עסק, לימודים – מחליט, יוצר קשרים, בוחר מכללה או אוניברסיטה או פשוט מרים טלפון לאדם הנכון והנה – מתקדם בכיוון של בחירת ליבך.
המצב הזה של אדם שמחליט ועושה קיים וניתן להשגה!

תיזכר במצבים כאשר בקלות יכולת להחליט ולפעול. יש? האם בתחום הזה ידעת מה צריך להיעשות? אולי אפילו החשבת את עצמך למומחה או מקצוען בו? לא היו לך הרבה ספקות. למשל, אם היית טוב בכדורגל או היית טובה בבישול. יכולת מתוך ידע וניסיון לבחור את הצעדים הנכונים, הרבה פעמים בכלל מבלי לחשוב או להסס. וכך אפשר לחיות בכל תחומי החיים. צוברים ידע מעשי שעובד, מתרגלים במדרג נוח עד שהידע הופך להיות טבעי ופשוט ליישום.

הוסף תגובה