ביטוח משכנתא

בטי חזרה מהעבודה, הילדים עדיין לא חזרו מבית הספר וכהרגלה בימים כאלה נכנסה לחצר ביתה של נעימה הקשישה, התיישבה לידה על הספסל והתבוננו ביחד על החתולים המנמנמים בשמש. בטי מתחה את רגליה, נשענה לאחור ופלטה אנחת רווחה, נהנית מהשלווה בחברתה של נעימה. "הייתי אתמול בבנק" אמרה. "רציתי לבדוק אם לקחת משכנתא או לא. זה מאוד מסובך. יש כל כך הרבה טפסים. וצריך לעשות ביטוחים. בעלי ואני מתלבטים ומתווכחים כל הזמן. כדאי לא כדאי. לא מצליחים להחליט". וכך השתרר שקט בחצר עד שנעימה ענתה לה.

מתלבטים בגלל הביטוח

"גם אנחנו התלבטנו כשהיינו צעירים" ענתה לה נעימה. "ותאמיני לי, אני מציעה לך כמו שהצעתי לילדים שלי, תעשי מה שצריך ותקני דירה. זה חשוב לעתיד. אל תעשי את הטעות שאני עשיתי". "אבל זה כל כך יקר" עונה לה בטי "וגם יש להם שני ביטוחים שצריך לעשות. גם ביטוח דירה וגם ביטוח משכנתא. זה מאוד מייקר. כל חודש יותר מ-200 שקל. אני אצטרך לעבוד יותר שעות. ובעלי כבר בודק איך לעשות שעות נוספות". החתולים שהתפנקו בשמש הציעו אופציה אחרת לדרך חיים בלי דאגות כמו שיש לבני האדם.

האם חשוב לערוך ביטוח חיים

"בואי אני אסביר לך למה הביטוחים האלה חשובים" עונה לה נעימה ברגש. "כשבעלי ואני היינו צעירים הלכנו לבנק ועשינו את כל הבירורים. ואז המחירים היו הרבה יותר זולים. גם הם אמרו לנו לעשות את הביטוחים. בזמננו לא היו עושים ביטוחים בכל חברה שרוצים, היו עושים גם ביטוח דירה וגם ביטוח משכנתא בבנק. וזה היה הרבה יותר יקר. בעלי לא אהב את זה הוא חשב שמסדרים אותנו. אז בקיצור הוא החליט שלא לוקחים משכנתא ולא ביטוח ולא בטיח. הוא אמר שנחסוך כסף ונקנה דירה כשיהיה לנו מספיק כסף".

חשוב מאוד לערוך ביטוח חיים

ותראי מה קרה? אחרי 8 שנים הוא נפטר ואני נשארתי עם 4 ילדים קטנים, בלי כסף ובלי דירה, והייתי צריכה לעבוד קשה כל השנים עד שהילדים גדלו. אם היינו עושים ביטוח חיים למשכנתא הכל היה הרבה יותר קל. אני הייתי מקבלת את הדירה ולא הייתי צריכה לשלם כלום כל החיים. אז כדאי לכם לעשות את זה. תשכנעי את בעלך. זה נכון הביטוחים האלה יקרים, אבל אתם צעירים ויש לכם שני ילדים קטנים. הבן שלי אומר שמי שיש לו כסף לא צריך לקחת משכנתא אלא להשקיע את הכסף. הוא מבין בדברים האלה. אבל אתם? כדאי לכם".

ביטוח חיים למשכנתא

בטי הרהרה בדבריה של נעימה. יכול להיות שהיא צודקת. היא צריכה להתיעץ עם בעלה. ואולי כדאי להם ללכת לדבר עם מישהו שמבין יותר בדברים האלה. צריך לבדוק כמה באמת עולים הביטוחים האלה. ביטוח משכנתא, ביטוח דירה. צריך לברר אם ביטוח משכנתא זה אותו דבר כמו ביטוח חיים למשכנתא. בקיצור, הרבה שאלות. לכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות. והכי חשוב" אמרה לעצמה בטי "מדובר בהרבה כסף. אם אנחנו שוכרים דירה זה הרבה כסף כל חודש ואם אנחנו לוקחים משכנתא זה הרבה כסף. איזה כיף לחתולים".

הוסף תגובה