גבינות איטלקיות

איטליה היא ארץ יפיפייה , שופעת נופים , תרבות , אתרים היסטוריים , נופים ואוכל טוב . עשירה ביינות, גבינות, בשרים, פסטות, הגלידות המפורסמות  ושמן זית שהוא מרכיב חשוב במטבח האיטלקי.

איטליה נמצאת בדרום אירופה והיא מחולקת ל-20 מחוזות ובכל מחוז ניתן לטעום אוכל דומה אבל שונה בטעמו.

האיטלקים מרבים להשתמש בלחם להכנת מאכלים רבים, אחד מהם הוא "פנזאנלה" – מאכל טוסקני העשוי מלחם שנעשה לפני כמה ימים והושרה במים, נסחט ופורר לפירורים ותובל בשמן זית, מלח, פלפל, עגבניות טריות קצוצות, תימין ושום כתוש.

חייבים כמובן לדבר על חבל טוסקנה המפורסם ביופיו ובשפע הקולינריה . כרמים רבים מכסים את הגבעות,היינות המפורסמים של איזור זה הם הברונלו והקיאטי. באזור זה גדלות פטריות כמהין שידועות בטעמן המיוחד ובמחירן הגבוה. הגבינות האופייניות של אזור טוסקנה הן הפיקורינו והמרזולינו.

וכמובן איך אפשר לשכוח את ונציה עיר האוהבים, עיר שהוזכרה באין ספור יצירות ספרותיות . הוונציאנים הביאו לאיטליה את התבלינים והאורז . באזור זה  מייצרים יינות  כמו שרדונה ופינו גרי.

האיטלקים אוהבים עשבי תיבול ותבלינים ומשתמשים בהם בנדיבות רבה בבישול כגון: עלי דפנה,ציפורן, קינמון, רוזמרין, בזיליקום, כורכום .

האיטלקים אוהבים לבשל ולאכול, הם מאוד יודעים להעריך אוכל טוב , הם אוהבים לאכול ולשתות בחבורות.

בקורסים שלנו אנחנו מלמדים לעשות גבינות איטלקיות ואחרות בשיטות ביתיות מסורתיות, כמו שיצרו

גבינות לפני הרבה שנים. אנחנו נלמד אתכם להתאים אותם ליינות, נלמד אתכם להכין מאכלים שתוכלו להכין מגבינות אלו .

אנחנו ננסה להסביר על חלק מהגבינות האיטלקיות המוכרות יותר:

פיקורינו – ישנם כמה סוגים: פיקורינו טוסקנו, פיקורינו סיציליאנו, פיקורינו סרדו , אבל הסוג המוכר ביותר הוא פיקורינו רומנו . גבינה זו עושים מחלב כבשים והיא זקוקה לשמונה חודשי הבחלה . טעמה חמצמץ . במצב הזה היא מאוד טובה על פסטה . אם רוצים אותה יותר רכה מפחיתים בזמן ההבשלה.

גורגונזולה – מסוג הגבינות הכחולות, בעלת עורקים יפים כחולים, מיוצרת  מחלב פרה, היא נקראת על שם העיר שבה התחילו לייצר אותה אבל עם הזמן התחילו לייצר אותה גם במקומות אחרים . ככל שמשאירים אותה יותר זמן בהבחלה טעמה יהיה חזק וחריף יותר.

פרמג'אנו  ריג'יאנו– היא אחת הגבינות המפורסמות באיטליה ובכל העולם . גבינה זו מיוצרת באותן השיטות במשך יותר משמונה מאות שנה . המקומות היחידים שבהם מיוצר פרמג'אנו ריג'יאנו מקורי הוא באזור פרמה  ורג'ו אמיליה .

יצור גבינה זו נעשה תחת פיקוח הדוק , קיימים סטנדרטים מאוד נוקשים בקשר ליצור שלה . לדוגמא, כאשר הפרות יוצאות למרעה הן ניזונות מאלפלפה .

פרמגיאנו ריג'יאנו היא גבינה צהובה קשה מחלב פרה, שמשך הבחלתה אורך משנתיים ומעלה בתנאי לחות גבוהה.

ריקוטה – היא מיוצרת ממי גבינה, היא נעשית באזורים רבים באיטליה, טעמה חלבי, מרקמה רך וצבעה

לבן. מצוינת עם פסטה או למילוי .

מוצרלה – במקור גבינה זו מיוצרת מחלב בופאלו. היא ממשפחת פסטה פילטה. היום עושים אותה גם מחלב פרות, כבשים, עזים .

מהמוצרלה מכינים את המאכל "מוצרלה בקרוזה" שזהו כריך עשוי מפרוסות לחם בתוספת קוביות מוצרלה ואנשובי טבולים בביצה ומטוגנים.

איטליקו – גבינה מלומברדיה, בסגנון בל פאזה, בעלת אחוזי שומן מאוד גבוהים, קליפתה דקה, מרקמה

רך, בעלת טעם וארומה עשירים.

בל פאזה – מקורה בחבל לומברדי היא גבינה חדשה יחסית התחילו לייצר אותה בשנת 1929 . גבינה זו מיצרים מחלב פרה, רכה, צבעה צהבהב, טעמה מתקתק . על העטיפה של הגבינה מופיע ציור של כומר והמפה של איטליה .

כמובן שישנן עוד גבינות רבות. אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו כדי לקבל את המידע הדרוש .

סדנת גבינות

הוסף תגובה