היתרונות של גיבוי בענן

בעולם המחשוב והטכנולוגיה יש כמה שיטות שבהן אדם יכול לאחסן ולגבות מידע מסוגים שונים, כולל קבצים של תמונות או מוסיקה, תוכנות ועוד. שיטה אחת היא כמובן אחסון וגיבוי על המחשב, אך למחשב יש מגבלה מבחינת שטח האחסון שהוא מציע. כדי לפצות על מגבלה זו, יש זיכרון נייד שאפשר לחבר למחשב ולהעביר אליו את הקבצים החשובים. וכמובן, אפשר גם לצרוב את הקבצים על דיסקים.

שלוש השיטות האלה הן בסך הכל נוחות, אבל לא תמיד יעילות. במקומן, ניתן לבצע גיבוי בענן וכך לשמור את כל הקבצים לזמן בלתי מוגבל ועם סיכון מינימלי.

שטח אחסון אינסופי

היתרון הראשון והבולט ביותר של מחשוב ענן מבחינת האפשרות שהוא מציע לנו לאחסן ולגבות מידע כזה או אחר, הוא העובדה שאנחנו יכולים לקבל שטח אחסון אינסופי. באתרים ובאפליקציות שכוללים גיבוי ענן אין מגבלה של שטח האחסון שאפשר להשתמש בו. בחלק מהם, המשתמשים מקבלים באופן אוטומטי שטח אחסון ללא הגבלה; באחרים, המשתמשים מקבלים מכסה מסוימת ואם הם מעוניינים בשטח אחסון נוסף הם יכולים לדרוש זאת, ובדרך כלל יצטרכו לשלם על תוספת השטח הנדרש להם.

אם כן, מחשוב ענן עוזר לנו לפרוץ את מגבלות שטח האחסון. יותר אנו לא צריכים לבדוק שוב ושוב כמה שטח עוד נשאר לנו והאם נוכל לגבות מידע שיש ברשותנו או שמא אין שטח גדול מספיק לכך.

סיכון מינימלי של אובדן מידע

השיטות שציינו קודם לכן בנושא אחסון וגיבוי מידע הן נגישות ונוחות באופן יחסי, אך כל אלה עומדות בפני סיכון גבוה במיוחד של אובדן מידע. ניקח לדוגמא דיסק קשיח חיצוני- דיסק שכזה עלול ללכת לאיבוד או להיהרס, וברגע שזה קורה המידע שגיבינו עליו הולך לאיבוד גם הוא. אותו הדבר גם עם המחשב, הלא גם הוא עלול להיהרס. ובל נשכח שאמצעים טכנולוגיים כאלו הרבה פעמים נגנבים…

עם מחשוב ענן אפשר לשכוח ממקרים כאלו, שכן מחשוב ענן הוא משהו שאינו מוחשי. כאן יש לציין שהמחשוב הזה מתבצע בעזרת שרתים, שהם מוחשיים לגמרי. ובכל זאת, הסיכוי שיקרה משהו לשרתים הוא קטן במיוחד, הרבה יותר קטן מכל שיטת גיבוי שהכרתם.

לסיכום, גיבוי בענן מציע לנו שטח עצום שנועד לשמש אותנו לאחסון ולגיבוי של מידע. אם אתם מחפשים מקום לגבות בו את הקבצים שלכם עם מינימום סיכונים, הענן הוא המקום הטוב ביותר. כל זמן שכמות הקבצים שלכם לגיבוי תגדל, תוכלו להגדיל במהירות ובקלות את שטח האחסון על הענן.

הוסף תגובה