העצמת נשים

העצמת נשים

פעולות רבות נעשות, וצריכות להיעשות, לשם קידום נשים וקידום השיוויון בין נשים לגברים. תחום אחד התורם לקידום הנשים הוא העצמת נשים. קורסי העצמת נשים נערכים במסגרת החוק למינוי ממונות על מעמד האישה במשרדי ממשלה וברשויות המקומיות ומטרתם היא לתרום להתפתחות האישית של נשים ולכוונן להצלחה בעולם העסקי והקרייריסטי. כמו כן, נערכות סדנאות רבות להעצמת נשים הן במרכזים פרטיים והן על-ידי מאמנים אישיים בצורה של אימון אישי (קואצ'ינג).

המשותף לרוב סדנאות העצמת נשים הוא המטרה – לפתח מודעות אישית ולהביא להתפתחות, לצמיחה ולקידום אישי, חברתי ותעסוקתי של האישה. מטרה זו מושגת על-ידי הקניית כלים לשינוי הדימוי העצמי, חיזוק הביטחון העצמי וחיזוק היכולות האישיות וכישורי המנהיגות, וכן כלים להתמודדות עם מצבי חיים שונים ועם קשיים בעבודה, קשיים משפחתיים וקשיים חברתיים.

 

בין הנושאים הנלמדים בסדנאות העצמת נשים ניתן למצוא: תדמית מצויה ותדמית רצויה, אינטליגנציה רגשית, ניהול שינויים, משברים וקונפליקטים, זוגיות, הורות, מודעות אישית, שיווק עצמי, מיומנויות תקשורת בין אישית ועוד.

העצמת נשים נעשית גם בדרך של מעגלי נשים היוצרים חוויה של העצמה דרך שחרור. מעגל נשים מספק לנשים את תחושת הביטחון והנוחות "לשחרר" דברים שאגרו בבטן ובאמצעות השיתוף, התמיכה וההקשבה להרגיש מחוזקות ומעוצמות. בקצב החיים המשוגע, בו נשים אחראיות לכל כך הרבה תפקידים, כגון: אחריות על הבית, טיפול ודאגה לילדם, פיתוח הקריירה, פיתוח הזוגיות, יצירת קשרים חברתיים ועוד, נשים רבות מוצאות עצמן ללא אוזן קשבת וללא יכולת לפרוק את אשר על ליבן מבלי להיות נתונות לביקורת ולהרגיש מאויימות. מעגלי נשים ממלאים צורך זה כך שבאמצעותם נשים לא רק משתחררות מהמועקות שהן סוחבות עימן, אלא גם חוות תחושות של העצמה וצמיחה.

דרך נוספת להעצמת נשים נעשית באופן אישי על-ידי אימון אישי. לא פעם כדי להגיע להעצמה יש צורך בשינוי. נשים רבות מרגישות "תקועות" בחייהן ונשחקות תחת המטלות והמחויבויות היומיומיות, אך הן אינן יודעות מתי ואיך לבצע את השינוי. אימון אישי להעצמת נשים מקנה את הכלים לזהות את המקומות התקועים, להגדיר את המטרות והשאיפות ולהתוות את הדרך להשגתן.

הוסף תגובה