חומוסיות מומלצות

האם חומוס יכול היות מזון גורמה? האם חובבי החומוסיות ההם, שמחליפים בלהט רשמים אודות חומוסיות, הם יותר מתמהונים או משוגעים לדבר? האם הויכוחים הלוהטים בשאלה איזו חומוסיה טובה יותר, הם יותר מטרנד חולף?

ובכן, בתור אחד מאותם תמהונים, אני חושב שהתשובה היא, בפשטות: כן. לכל השאלות. 

בשנים האחרונות אכלתי בעשרות רבות של חומוסיות, וגיליתי שחומוס (וגם מסבחה, משוושה, מחלוטה, וכמובן אהבתי הנצחית – טחינה) יכולים להיות מאכלים תפלים להפליא, מחוללי נפיחות (בחולם ובשורוק) אכזריים, ומרבץ קוליפורמים עשיר. מצד שני, כל אחד מהמאכלים האלה יכול להיות מעדן משכר. כזה שאכילתו מסתיימת בסוטול מאושר של שובע ובלוטות טעם מגורות. 

בכלל, תכניסו לעצמכם לראש: חומוס שעושה לכם רע הוא חומוס ירוד. אם הוא עושה לכם צרבת, או סתם לא טעים – כמו חומוס תעשייתי שקונים בקופסאות מצוננות. או אם הוא עושה לכם גאזים ותחושת כבדות או גרוע מזה – כמו החומוס שמגישים בחומוסיות גרועות במיוחד. או אם סתם, אתם לא מסיימים לאכול עם חיוך על הפנים – אז מדובר בחומוס גרוע. ובגלל שרק אחוז קטן מאד מהחומוסיות טובות באמת, קל לעבור שנים רבות של החיים בלי לדעת מה הפסדתם.

בקטגוריית החומוסיות בבלוג חומוס להמונים, תוכלו למצוא ביקורות, תמונות, שעות פתיחה, והמלצות מפורטות יותר על חומוסיות בפרט וחומוס בכלל. תמצאו גם רשימה של מתכוני חומוס, טיפים ועצות בנושאים הקשורים לחומוס, קצת על ההיסטוריה והתרבות שמאחורי החומוס, וכמה חומרים שמתייחסים למאכלים קשורים כמו פלאפל.

בינתיים, קבלו רשימה של 10 חומוסיות מומלצות ברחבי הארץ, מדרום לצפון:

1. אבו טאהר, שוק הקצבים 16, הרובע המוסלמי ירושלים 
2. חומוס לינא, עקבת אל חנאכה 42, ליד ויה דולורוזה ירושלים 
3. בהדונס, ביאליק 138 רמת-גן 
4. אבו חסן, הדולפין 1, שבטי ישראל 14, יפו 
5. חומוס עימאד, רחוב המוסכים נצרת, מול איצטדיון הכדורגל 
6. אבו אדהם, כפר יאסיף 
7. אבו מרון, קיבוץ גלויות 1, חיפה 
8. אום אמיר, יוחנן הקדוש, ואדי ניסנס חיפה 
9. אבו סוהיל, בכניסה לשוק של העיר העתיקה, עכו 
10. סעיד, שוק העיר העתיקה, עכו

הוסף תגובה