כיצד להתמודד עם לחץ ושחיקה בעבודה

הצעות מעשיות שיאפשרו לדברים לנוע ויעזרו לך לחדש ולהתחדש, למצוא את עצמך במקום חדש.
רבים עלולים למצוא עצמם במצב מתמשך של קושי אישי בעבודה. לפעמים, למרות מאמץ אישי וביצוע טוב של התפקיד,האווירה בעבודה קשה ושוחקת, התקשורת לא נעימה והחוויה הכללית קשה.
לעתים, לאור צמצומים וצורך לחסוך בעלויות כוח אדם תמצא את עצמך תחת עומס לא הגיוני, הרבה מעבר לאפשרי, נאלץ להתמודד עם תובענות חסרת פשרות.
יתכן והגעת למצב בו העבודה הפסיקה לעניין אותך והשעמום הולך ומכרסם.
אולי גילית שבעבר קיבלת על עצמך את התפקיד כתוצאה מפשרה שהיום כבר אינה מתאימה לך.
יהיו המצב והנסיבות אשר יהיו, לא תמיד אפשר לקום ולעזוב. קושי אישי עלול להימשך תקופה ארוכה, והשאלה כיצד להפוך את התקופה מתקופה מרירה ומרעילה לתקופת לימוד וצמיחה,לצעוד קדימה מחוזק.
פעולות מעשיות להתמודדות בונה :
ארגן את פינת העבודהשלך. נקהוזרוק דברים מיותרים
פעמים רבות אנו מתקשים לפנות מקום לדברים חדשים, שומרים דברים ישנים שכבר אין סיכוי שנדרש להם. מחשש לטעות או צורך להחזיק, חוסמים דברים חדשים מלהופיע, מונעים זרימה. נשמור ספרים שלעולם לא נפתח אותם, לא נמחק שמות מספר הטלפון למרות שאנו יודעים שכבר לא נתקשר לאותם אנשים. אין צורך לחכות לפסח כדי לעשות סדר, פינוי מקום יוצר מרחב חדש ברמה הקונקרטית, ברמה האנרגטית, וברמה הקונספטואלית.רשום את כל הנושאים שבטיפולך וסמן ממה אתה רוצה להיפטר
על אותו משקל של פינוי זבל מוחשי עלינו להתפנות, ככל שניתן, מטיפול בנושאים שאינם לרוחנו, שמקשים, שיוצרים לחצים, שגוזלים אנרגיה רגשית ויוצרים משקעים שליליים. לזיהוי תועלות רבות, גם אם זה לא יביא מייד לניפוי משימות קשות, עצם הזיהוי משדר לתת ההכרה, למקומות העמוקים של האמון העצמי, שדברים הולכים להשתנות.

 

בעקבות המיפוי תוכל להתארגן בתוכך למו"מ חדש על הגדרת תפקידך ומשם לצאת לשיחה חדשה עם המנהל הישיר, ולפתוח אפשרויות חדשות.
זהה מצבי קושי רגשי : עימותים, כעסים, תחושות ניצול, אכזבה וכו' עבד אותם. אם אינך יכול לבד, העזר.
פעמים רבות מצבי מצוקה אובייקטיביים מתעצמים כתוצאה מחוסר יכולת לעבד בבהירות את החוויה. כל מצב של קושי רגשי יכול לשמש כהתחלת בירור ממנו יצמחו תובנות ונפתח היכרות חדשה עם עצמנו. לקיחת אחריות על תהליך העיבוד הינה צעד משמעותי לקראת אפקטיביות אישית גבוהה יותר. 
הכרה בסיטואציה כמכילת קושי אישי איננה משימה קלה ודורשת אמון ואימון. ועל כן, לפעמים נמצא את עצמנו דוחים את ההתמודדות. כאשר נזהה דחיינות כדרך התמודדות קבועה, כדאי לנו למצוא עזרה. הרגל חזק ומושרש לא בקלות יפנה את עצמו לעבודת התבוננות בדרך עצמאית.
כאשר תגלה תובנות חדשות דווקא במהלך תקופת הקושי, כאלה שיעזרו לך להיות אפקטיבי, תחוש בכוח ההתמודדות שלך, הביטחון העצמי ישתפר ותמצא את עצמך משנה אט אט עמדות אישיות עמוקות. במיוחד חשוב לזהות מקומות בהם נפגעת או שאתה עדיין ממשיך להיפגע שם, נדרשת עבודת ריפוי כדי לתקן נזק.
עשה דברים אישייםשמחלחלים דרך החושים למקומות עמוקים ומוסיפים לרוגע הפנימי,טיול בטבע, שחייה בים,הקשבה למוסיקה
הטבע עוזר לנו להתחבר למקומות פנימיים של עוצמה ושקט המצויים בנו. זוהי עובדה ידועה, אלא שלפעמים אנו שוכחים לנצלה. 
בתקופת מתח,הליכה לאורך הים תתרום לשיפור מצב הרוח באופן מיידי ותשרה עלינו נינוחות להמשך היום. באופן לא מפתיע, מצב הרוח הטוב ישפיע גם על מקומות פנימיים סוערים ויאפשר התמודדות אפקטיבית עם מחשבות ותחושות שרק קודם היו כמעט הרסניים. אנו יכולים להפעיל את הדמיון, לשקוע להרפיה, לדמיין את עצמנו במקום קסום, חורש טבעי, על שפת אגם שקט וצלול, או כל מקום בו ביקרנו וחשנו שם חיבור לשקט. תוך כדי ההרפיה נביא רוגע לכל מקום בגוף, לכל מחשבה מטלטלת, ולכל רגש סוער.
היכולת שלנו למתן את השפעת הלחץ בעבודה היא חלק בלתי נפרד מההתמודדות, אחרת נשלם בבריאות.
אמור את רצונך בקול רם, נסח זאת בכתב, שנן זאת
אין זה די להתייחס לנעשה סביב ולבקש שיפור. בתקופה קשה חשוב לבנות הסתכלות חדשה, להגדיר מטרה נשאפת. הקדש זמן לגיבוש מטרה עליה תוכל לומר, שתהיה מוכן לעשות הכל כדי שתתגשם. 
כדי לחזק ולהעמיק את האמונה במטרה יש לגייס למענה את המשאבים העמוקים ביותר. כל פעם שאתה חוזר ומשנן את המטרה, תת ההכרה שלך קולטת אותה ומאמצת אותה. עיקרון החזרתיות בפרסום. 
בכל דרכי ההתמודדות שציינתי אני משתמש כל ימות השנה, לא צריך לחכות למצב קשה כדי לשאוף לטוב ביותר, ותמיד נדרשת עבודת חיזוק.
אם הכרת טוב שהזכרתי, ואם לא ידעת מה טוב שפגשת.

הוסף תגובה