כלי מטבח מהמקפיא לתנור ישירות לשולחן

קיים מגוון גדול של כלי מטבח ואביזרים למטבח כמו סירים, תבניות, מחבתות, רוסטרים המותאמים הן לבישול והן להגשה על השולחן שניתן להשיג בחנוית מובחרות לכלי בית. אולם, לפני שאתם הולכים לקנות כלים למטבח כדאי לברר את הדברים הבאים:
מהו סוג התנור באתם משתמשים במטבח? האם אתם משתמשים במדיח כלים? מהו נפח האחסון במטבח שלכם? ובכמה סירים ותבניות אתם משתמשים  ככלים להגשה לשולחן?
בתחום כלי הבישול וכלי מטבח קיים חוק אצבע לא כתוב שמומלץ לדבוק בו האומר, שאם רוכשים כלי מטבח, סיר או תבנית יקרים אז כדאי לקנות כלים למטבח בסיסיים דו-שימושיים של מותג מחברה מוכרת שניתן יהיה להשתמש בהם ככלי בישול וכלי הגשה על השולחן. שאר הכלים יכולים להיות אביזרים למטבח זולים יותר, וליצור תערובת של כלי מטבח מכלי חרס או קרמיקה למשל.

סירים ותבניות פורצלן
כלי מטבח כמו תבניות אפיה וסירים או תבניות עם מכסה (טרין) מפורצלן הם בחירה משגעת לא רק בגלל המראה האלגנטי שלהם, אלא גם מהיותם חזקים ועמידים ביותר. סדרות כלי המטבח של רבול (Revol) הצרפתית כגון סדרת Belle Cuisine הן בעלות איכות ועיצוב מקורי וחדשני ומאפשרות הגשה מיידית מהתנור לשולחן. תבניות פורצלן וסירי פורצלן דוחים ריחות וחומרים שומנים ומשמשים ככלים לבישול, אפיה,הקרמה והשחמה וגם כלי הגשה אסטטי לשולחן. לכלי מטבח פורצלן יש עמידות לטמפרטורות גבוהות מאד כתוצאה מתהליך יצור ייחודי בטמ"פ של 1300 מעלות צלזיוס המקנה להם חוזק רב. לכן, כלי בישול מפורצלן מאפשרים העברה ישירה מהמקפיא לתנור ומהתנור ישר אל השולחן. בנוסף, סירים ותבניות פורצלן מתאימים למיקרו ועמידים במדיח.

סירים ותבניות פיירוסראם
הסירים והתבניות של קורנינג ארה"ב Corningware עשויים מזכוכית פיירוסראם (Pyroceram) העמידה לשינויי טמפרטורה קיצוניים. ייחודם של כלי המטבח של קורנינג הוא בכך שניתן להוציאם מהמקפיא ולהניחם על אש ישירה או להכניסם למיקרוגל ללא כל חשש. כלי המטבח של קורנינג מתאימים לשימוש בכל סוגי הכיריים: תנור קונבנציונאלי, מיקרוגל, כיריים גז וכריים קרמיות. בזכות הזכוכית המחוסמת, יחידה מסוגה בעולם ועיצובם הנוח ניתן לבשל בהם, להשתמש בהם בתור כלי הגשה על השולחן, לאחסן במקפיא ולחמם אתם שוב – הכול בכלי אחד.

אביזרים למטבח אלומיניום
סירים, מחבתות, תבניות ורוסטרים איכותיים מאלומיניום המומלצים הם מסדרות כלי בישול של סירקולון (Circulon) ואנולון (Anolon) של חברת מאייר. אנו ממליצים להשתמש בסירים ובתבניות בעלי שתי ידיות לשימוש נוח ככלי להגשת תבשילי עוף עם אורז או עם תפו"א או גם הגשת סיר מרק במרכז השולחן. סירים ומחבתות אלומיניום מתחממים מהר והחום מתפשט הומוגנית בכל הכלי. יש לבחור מחבת אלומיניום שתהיה בעלת עובי בסיס מעל 20 מ"מ לפחות. הסיבה היא שמחבת או סיר עם עובי דופן מתחת ל – 0.2 ס"מ נוטים להתעקם ולהתבלות תוך זמן לא רב. כתוצאה מכך, החום בכלי הבישול אינו מתפשט בצורה הומוגנית והתבשיל נוטה להישרף בבסיס הכלי.

סירים ומחבתות נירוסטה
חשוב לדעת ולבדוק שכלי מטבח נירוסטה יהיה עשוי מנירוסטה איכותית 18/10 ( 18/10 מתייחס ליחס בין הכרום לניקל בפלדה). החיסרון של כלי מטבח עשויים נירוסטה הוא שנירוסטה אינה מוליכה חום כמו האלומיניום או הנחושת. לכן בד"כ בבסיס הסיר או המחבת משולבת שיכבה של מתכת מוליכה, אלומיניום בד"כ, ודפנות הסיר עשוי נירוסטה בלבד. כלים למטבח מנירוסטה מתאימים בד"כ לכל סוגי הכיריים כולל כיריים קרמיות – מומלץ לבדוק היטב לפני הקנייה.

הוסף תגובה