מה זה שרת וירטואלי Vps ?

עידן הגיבוי בדיסק קשיח כבר חלף. אומנם עדיין תמיד טוב שיש את הדיסק הקשיח כחלק ממערך הגיבוי לקבצים שחשובים לנו, אבל הגיבוי הטוב ביותר צריך להיות נגיש יותר ופחות רגיש לפגיעות, מכות, תקלות טכניות וכדומה. שרת VPS עונה לכל הדרישות האלה- ניתן לגבות עליו את כל הקבצים הנחוצים ולגשת אליהם ולערוך אותם במידת הצורך בקלות ובמהירות, מכל מקום (וכל מחשב) ובכל זמן.

יתרון נוסף של שרת VPS הוא הגמישות הרבה בכל מה שקשור לשטח האחסון. הדיסק הקשיח למשל, מוגבל בכמות שטח האחסון שהוא מספק. כאשר אנחנו רוצים שטח גדול יותר, אנחנו צריכים לקנות דיסק קשיח נוסף. עם שרת בענן זה הרבה יותר פשוט וגם יותר משתלם- כאשר אנחנו רוצים להגדיל את שטח האחסון, ניתן לעשות זאת תוך דקות ספורות. לחילופין, אנחנו יכולים גם להקטין את שטח האחסון שאנו משתמשים בו וכך לשלם פחות. אפשר לשחק עם גודל האחסון כל זמן שרוצים וכמה פעמים שרוצים.

מהו שרת VPS

שרת VPS או שרת בענן הוא שרת וירטואלי שעובד על תוכנה מרכזית אחת שאותה מתקינים על שרת רגיל. התוכנה הזו דואגת לחלק את המשאבים של השרת למספר משתמשים. לכל משתמש יש שרת אישי שלו שאיתו הוא יכול להשתמש באופן מוחלט.

מצד המפעילים של השרתים, שרתים וירטואלים הם כמו כל שרת אחר, וניתן לעשות בו את כל הפעולות שניתן לבצע בשרת רגיל. אבל, יש הבדל אחד חשוב והוא העובדה שחלוקת המשאבים של השרת למספר משתמשים היא יעילה וטובה הרבה יותר מזו שמאפיינת אתה שרת השיתופי. אם כן, אפשר לראות שהשרת הוירטואלי הוא למעשה הכלאה של שרת רגיל עם שרת שיתופי, ויש לו את כל היתרונות של שני אלו בלי החסרונות שלהם.

שרתים וירטואליים הם טכנולוגיה חדשה יחסית שהגיחה רק לפני שנים ספורות, אך היא מתחזקת במהרה והופכת להיות פופולארית יותר ויותר בכל יום. בקרב הרבה עסקים גדולים, השימוש בשרתי VPS הפך להיות העיקרי.

עד כה נסכם ונאמר, שרת בענן הוא מערכת שלמה שמותקנת באופן וירטואלי על שרת פיזי.

למי זה מתאים?

לא כל אחד מאתנו צריך שרת VPS, וחלקנו נוכל להסתפק בדיסק קשיח או מדיה אחרת דומה. אז למי שרתים וירטואליים כן מתאימים? שרת בענן מתאים לאנשים שמריצים אפליקציה שמצריכה ניהול שרת אבל לא צריכים ביצועים כמו אלה של שרת פרטי מלא.

כל עוד השרת הוירטואלי מספיק לשימוש המבוקש, יש לו יתרון משמעותי בגזרת ההשקעה הכספית- המחיר שלו זול לעומת שרתים ייעודיים.

הוסף תגובה