מופע בישול

באירוע חביב בו השתתפתי לאחרונה, נדהמתי לראות גוון שונה של חוויה למשתתפים, למשפחה. האירוע נחגג עבור ילדה קטנה שהגיעה לגיל 12 כאירוע בת מצווה. על רחבה מקושטת בצורה מיוחדת נכחה משפחה, חברים ועוד אורחים שונים וביניהם אחד שהפעיל את כל החגיגה, שף פרטי. לשם ההתפעלות ניגשתי אל אם הילדה בשאלה " מאיפה הגיע הרעיון? " והיא ענתה בצורה מיוחדת, " לקחנו מתכונות הילדה, בעיקר בישול ואפייה ועל הצד הזה ניסינו לחפש הפעלות לא רק לילדי הכיתה או חברות קרובות אלא גם למבוגרים שבינינו האוהבים לבשל ולאפות ".

שף פרטי כינס את כולם לחוויה שכללה הרצאה והצגה קצרה, אחריה טעימה שהייתה ממש ארוחה. המשפחה שילבה מספר אלמנטים נוספים לכבוד החגיגה ושוב חזר השף הפעם עם "קינוחים" לסיום ההצגה וטעימות מכל הבא ליד. אני שהייתי שותפה מלאה באירוע טעמתי, נהניתי והרחתי כל מילה, נהניתי נורא אפילו יותר מן הרעיון והמטרה, יצאתי עם מספר מתכונים פשוטים, קלי הכנה לאמצע השבוע, לארוחה קלה, תוספות מעניינות וגם כמה סוגי סלטי ירקות, בטן מלאה והמון חשק לעשייה.

אלא שחשבתי על כך שכדי להזמין שף כהפעלה לאירוע וזה יכול להיות אפילו חגיגת יום הולדת או מסיבת פרידה, חשוב להתאים את המקום לעשייה, מקום נוח לבישול קצת לכלוך ובלגן אבל בד בבד גם מקומות ישיבה, מקום בו ניתן להעמיד בופה להגשה, קיימת אופציית חשמל ומים זמינה גם לשף וגם לבאי החגיגה. ועל עוד כמה פרטים קטנים מומלץ לשאול לפני כן את השף בעצמו. תיהנו מן החגיגה.

שף הוא תפקיד הנגזר מעולם המטבחים והעיר צרפת, שילוב של בישול ועיצוב באוכל. תפקידו של השף הוא לפקח על מטבח, על הטבחים העומדים על האש, התנור וההכנה הפיזית של המלית או הבצק, חיתוך הירקות והלחם. שף פרטי לעומת שף רגיל ימצא במטבחים קטנים יותר של בתי קפה ומסעדות, סביבו יעבדו כמות קטנה של עובדים, את הרב יעשה במו ידיו בדיוק לפי בקשתכם האישית. לכל אדם המבין באוכל ובפרט לשף צריכה להיות נגיעה מיוחדת באוכל.

לימודי שף פרטי הם בחירה מתוך אהבה של אלו המוצאים את עצמם רב היום במטבח, מדובר באנשים שידעו תמיד להניח את כמות המלח הנכונה ביותר על האוכל, את הטיבול הטוב ביותר שעדיין שאיר לכם טעם בפה. שף פרטי צריך להיות אדם יצירתי, עם קצת יותר חוש הומור והרבה אומץ לשלב בין השניים ובין מרכיבי האוכל השונים, הוא תמיד יהא זה אשר יתחדש בתחום האוכל, הצבע והטעמים החדשים שימצאו על צלחות בתי הקפה, קייטרינג והמסעדות המיוחדות. על מנת לתפוס תאוצה ושם בעולם הבישול, השף צריך לדעת להלך בין הטיפות על מנת שמגוון הטעמים וסוגי האנשים השונים יהיו שבעי רצון למוגש להם באהבה.

הוסף תגובה