מכינה לעיצוב – מתכוננים למסע

מכינה לעיצוב – מתכוננים למסע

מכינה לעיצוב היא כלי רב עוצמה לאנשים רבים המבקשים ללמוד את לימודי העיצוב על שלל סוגיהם. זה כבר לא סוד שלימודי העיצוב השונים הפכו לאחד המסלולים הפופולאריים ביותר בקרב סטודנטים לעתיד, וכמו בכל משוואה של היצע וביקוש, ככל שהביקוש עולה כך עולה גם סף הקבלה למוסדות בהם ניתן ללמוד עיצוב. 
מקצועות העיצוב הם מקצועות יצריים מאוד המשלבים כישרון,

חשיבה מקורית, טכניקה ואלמנטים רבים נוספים שנוגעים לפסיכולוגיה האנושית, סוציולוגיה ועוד. 
העלייה במודעות לאסטטיקה ועיצוב במקביל לעלייה מתמדת באיכות החיים הפכה את אנשי העיצוב המקצועיים לאנשים מבוקשים בכל תחום בחיינו.

לאור כל העובדות הללו אין פלא שצעירים רבים מתדפקים על דלתות המכללות לעיצוב והאוניברסיטאות, אך לפני שהדלת תיפתח עבורם עליהם לעבור מסע קבלה לא פשוט. מכינה לעיצוב אמורה להכין את הצעירים הללו למסע שבסופו נמצא התואר הנכסף בעיצוב.

מכינה לעיצוב – מדלגים מעל כל המכשולים

אז למה בעצם לפנות אל מכינה לעיצוב ?

כמו שכבר צוין פה, המסע שצריכים המועמדים ללימודי עיצוב לעבור בכדי להתקבל ללימודים מצריך מהם המון השקעה שתשתלב בנתונים המעידים על מצוינות.

המסע הזה מתחיל בבחינת ציוני הבגרות והפסיכומטרי של המועמד, כאשר לכל מוסד יש את הדרישות שלו. במידה ועבר המועמד את שלב הסינון הזה עליו להציג תיק עבודות. תיק העבודות הוא למעשה קובץ עבודות של המועמד אשר על פיהן בוחן המוסד את יכולותיו ויצירתיותו. במידה והמועמד הצליח לעבור גם את השלב הזה עליו לעבור מבחני קבלה ולעיתים גם ראיונות אישיים עם הסגל המקצועי של המוסד אליו הוא שואף להתקבל. נשמע קשה? ובכן, זו באמת משימה לא פשוטה, אל לימודי עיצוב מתקבלים רק הטובים ביותר. וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מכינה לעיצוב שמאפשרת לקחת נשימה ארוכה, ולהתכונן במשך שנה שלמה, בצורה יסודית ומקצועית אל מבחני הקבלה השונים ואל הלימודים שבאים לאחריהם.

מכינה לעיצוב – תחנה חשובה בדרך להגשמת החלום

איך מכינה לעיצוב מכינה את המועמדים לקראת לימודי העיצוב ?

המכינה לוקחת אנשים המעוניינים ללמוד עיצוב ובמשך שנה מלמדת אותם רקע תיאורטי ומיומנויות טכניות בכל האספקטים הקשורים לתחומי העיצוב השונים. היא מעודדת בקרב הסטודנטים חשיבה יוצרת ומקנה להם הרגשה אמיתית של לימודי עיצוב אקדמאים. 
מכינה לעיצוב נולדה כתוצאה מההכרה כי כישרון טבעי לבדו אינו מספיק בכדי להתקבל או לשרוד בלימודי עיצוב וכי יש להגיע ללימודים אלו עם מטען רחב של ידע עיוני וטכני רלוונטיים.

סטודנט הבוחר באפשרות של מכינה לעיצוב מגיע למבחני הכניסה ללימודים עם תיק עבודות עליו עבד במשך שנה עם אנשי מקצוע מנוסים, כשהוא מחזיק בבסיס רחב של ידע עיוני ולאחר התנסויות רבות ביישום ידע מקצועי. עם תיק עבודות מקצועי, וכשהוא מוכן לראיון הקבלה בצורה מושלמת מתחיל בוגר מכינה לעיצוב את המסע שלו אל התואר ביתרון עצום שמשפר את סיכוייו להצליח לאין ערוך.

לפעמים כדי להגשים חלומות שווה לקחת צעד אחורה ולהכין את עצמך לרגע בו תוכל לגעת בהם –

וזה בשורה התחתונה מה שעושה מכינה לעיצוב. 
לפרטים נוספים: קווים המכון לעיצוב ואדריכלות

הוסף תגובה