פיסול סביבתי

מהו פיסול סביבתי?

פיסול סביבתי כשכמו כן הוא. אלו הם פסלים המיועדים למקומות ציבוריים כמו פארקים, רחבות, כיכרות, בתי מלון, גני אירועים, בתי ספר ואף בווילות ובבתים פרטיים המעוניינים לשדרג את החזית של הבית שלהם. 

להבדיל מפיסול רגיל, פיסול סביבתי מתאפיין במימדים נרחבים ובולטים לעין. כמו כן, בגלל המיקום שלו (מרחב פתוח), פיסול סביבתי יתבסס על חומרים עמידים במיוחד על מנת שיוכל לשרוד גם בתנאי מזג אוויר קשים כמו גשמים וסערות ? מתכת, עץ, אבן, פולימרים או בטון.

מהי מטרתו של פיסול סביבתי:
מטרתו של פיסול סביבתי היא להעניק נופך אומנותי למקום בו הוא מוצב ולהוסיף חן וצבע לבנייה העירונית השגרתית. בפיסול אומנותי מושקעת מחשבה רבה, כך שיתאים באופן מושלם לסביבה המקיפה אותו ולא ינקר את עיני המתבוננים. בסופו של דבר, הפיסול הסביבתי אמור להתמזג עם הסביבה ולהפוך לחלק בלתי נפרד ממנה ולכן הוא גם מורכב מחומרים שניתן למצוא בסביבה.

תחת קטגורית פיסול סביבתי ניתן למצוא מגוון סוגי פסלים, ביניהם אנדרטאות, מזרקות מים וצורות מופשטות שחלקן גם משלבות שירות סביבתי כמו ספסלים מעוצבים לישיבה. פיסול סביבתי הוא תוצר של צורך סביבתי בשילוב עם יצירתיותו של הפסל.

בבתי ספר רבים עוברים התלמידים סדנאות, במהלכן הם לומדים להמיר את חומרי הגלם שברשותם (הפסולת שאינה מתכלה המקיפה אותנו מכל עבר) לפסל סביבתי המשלב מקוריות, מודעות סביבתית ואסתטיקה. עם עליית המודעות האקולוגית והשימוש הנפוץ במיחזור, חדר הטרנד גם אל עולם הפיסול הסביבתי ונוצר ז'אנר חדש של הפיכת פסולת לפיסול סביבתי כדרך לחינוך לאסתטיקה, לאהבת האדם והסביבה. פיסול "ירוק" שכזה, לא רק שעוזר לסביבה, אלא גם מכיל בתוכו אלמנטים רבים של יופי, אסטתיקה ומודעות סביבתית גבוהה.

הוסף תגובה