פרספקטיבה בצילום

פרספקטיבה

מהי פרספקטיבה בתמונה.

פרספקטיבה היא טכניקה אשר גורמת לנו להעצים את תחושת העומק בתמונה דו ממדית.

הפרספקטיבה היא כלי חשוב בצילום שכן באמצעותה אנו יכולים ליצור תחושה של מרחק ושל עומק. שימוש נכון של צלם שימוש אשר נפוץ במיוחד אצל צלם חתונות וצלמי ארכיטקטורה. הפרספקטיבה יגרום למתבונן להביט זמן רב בתמונה ובכך להיות מורשמים מהביצוע של הצלם יש לא מעט צלמי חתונות שעושים שימוש מושכל בפרספקטיבה ודוגמאות לכך הם רבות כמעט כל צלם חתונות אוהב לתת פוקוס על הכלה והחתן מאחור מטושטש, דוגמה נוספת של צלם חתונות היא לצלם את הטבעת אירוסים מקרוב ואת החתן כלה מרחוק ובכך הטבעת יוצאת גדולה ומרשימה והחתן כלה קטנים וממוסגרים בתוך הטבעת. כך גם במהלך צילומי טראש דה דרס כאשר צלם חתונות ישתמש בשמש בשביל מסגור של החתן כלה, הדוגמאות בצילומי טראש דה דרס הם גם רבות ומגוונות. שימוש מושכל בפרספקטיבה ידרוש מהצלם או צלם חתונות להיות יצרתי ובעל ניסיון רב בסגנונות אלה.

השליטה בפרספקטיבה נעשית בעזרת קירוב או הרחקת הנושא מהמצלמה או בשימוש באורכי מיקוד שונים של העדשה.

•           השפעת העדשות על הפרספקטיבה:

עדשת רחבת זווית- בעדשת רחבת זווית אנו יוצרים פרספקטיבה חזקה עם הרבה עומק והעצמים יראו רחוקים יותר אחד מהשני, מתאים במיוחד לצילומי נופים וצילומי טראש דה דרס, לכן צלמי חתונות רבים אוהבים עדשות רחבות זווית ועדשות פיש איי כאשר עדשה זאת היא רחבת זווית ונותנת תמונה בזווית כמו שניראה מעין הדג, צלם חתונות אוהב להשתמש בהם במיוחד בצילומי טראש דה דרס.

עדשת ארוכת מוקד (טלפוטו) – בעדשות מסוג זה העצמים יראו קרובים אחד לשני ותיצור פרספקטיבה חלשה, אך כמובן שגם בעזרת עדשות ארוכות מוקד ניתן ליצור פרספקטיבה ובנוסף לפרספקטיבה ניתן להוסיף גם לתמונה עומק שדה רדוד שייתן נופך נוסף לתמונה.

פרספקטיבה תוך שימוש בסביבה

צלם חתונות או צלם אופנה יוצרים לא מעט פרספקטיבות תוך שימוש במודל או חתן כלה ושימוש בסביבה, עם זה לדוגמה כאשר צלם חתונות או במהלך צילומי זוגיות הצלם מצלם את הזוג ביפו העתיקה כאשר האזור גדוש בדברים עתיקים כמו גשרים ודלתות מעניינות אז הצילום נעשה תוך כדי התאמת הסביבה עם המצולמים. כך גם בצילומי טראש דה דרס.

הוסף תגובה