קיובייס – מוזיקה אלקטרונית

קיובייס זוהי תוכנת מחשב פופולארית המאפשרת לאנשים רבים ליצור ולהכין מוזיקה מקצועית. קיובייס שימושית לאנשים האוהבים לערוך מוזיקה מהבית ומחפשים תוכנה איכותית שמאפשרת להם ליצור מוזיקה ללא צורך באולפן מקצועי. המוזיקה הנשמעת מן התוכנה היא באיכות גבוהה, כשהאדם היוצר את המוזיקה יכול ליהנות מחיסכון כלכלי רב.

קיובייס – אולפן הקלטות ביתי

אם בעבר היה צורך באולפן הקלטות עם ציוד שעולה כסף רב, כיום קיובייס באה כחלופה מקצועית וחסכונית. כאשר מגיעים לאולפן הקלטה ניתן לראות כלי נגינה ומכשירים שונים: סינתיסייזרים, מיקסרים, מעבדים, מכונות אפקטים ועוד. בתוכנת קיובייס מותקנים מכשירים וירטואלים איכותיים ביותר, שמתפקדים ככלי נגינה לכל דבר. אחד האפקטים הוירטואלים שמציעה תוכנת קיובייס ומחליפים את הסינטסייזר המקורי, נקרא VSTi  אוVST Instruments . קיובייס כוללת גם פלאג אינים (plugins) שונים, הבאים בתור תחליף לכלים נוספים. כיום, ניתן למצוא בשוק אפקטים רבים אשר ניתן לרכוש ולהוסיף לתוכנת קיובייס בקלות. רוב הפלאגינים, הסינתיסייזרים והאפקטים הללו מוצעים בחינם.

קיובייס – השימושים השונים

כאשר בוחנים תוכנת קיובייס באופן כללי, ניתן לראות כי התוכנה מחולקת בגדול לשני חלקים: חלק העוסק בסאונד וכולל הקלטה ועריכה של מוזיקה וקיובייס כמכשיר מידי ומאפשר הקלטה ועריכת פקודות מידי – פקודות המשודרות לסינתיסייזר וירטואלי וכך יוצרות למעשה את הסאונד.

קיובייס – כיצד מטפלים בקבצי אודיו שונים?

על מנת לדעת כיצד להשתמש בתוכנת קיובייס, חשוב להבין שניתן לתפעל דרכה קבצי אודיו שונים. ניתן לשנות עוצמה בין שני קצבי אודיו, להתאים את גובה הצליל, למתוח או לכווץ קבצי אודיו, לגזור ולהדביק קטעי אודיו שונים ועוד. האופציות בתוכנה הזו רבות ומגוונות. בתוכנת קיובייס 5 ניתן אפילו ליהנות מתיקון זיופים איכותי, בזכות כלי ה-Variaudio.

שימושים נוספים בתוכנת קיובייס

תחום נוסף שתוכנת קיובייס מאפשרת לעבוד איתו הוא כאמור בתחום המידי. דרך פקודות מידי ניתן להקליט ולערוך את המוזיקה, כשלכל אפקט יש פקודת מידי המותאמת לו. ניתן גם לראות את פקודות המידי כמו תווים או ברשימה, כדי להקל על העבודה. קיובייס מאפשרת לעבוד במקביל עם קבצי וידאו שונים. אנשים שאוהבים ליצור פסקול לסרטים יכולים להשתמש בתוכנת קיובייס וליצור פסקול מקצועי. אנשים המתעסקים בפרסום ושיווק משתמשים אף הם בתוכנת קיובייס, על מנת ליצור פסקול לפרסומות שונות.

קיובייס – העתיד

כל כמה זמן מתעדכנת תוכנת קיובייס ויוצאת גרסה חדשה, על מנת שאפקטים נוספים יהיו נגישים לקהל ויכולת עריכת המוזיקה תהיה מקצועית וטובה יותר. מומלץ להתעדכן ולראות את תוכנת קיובייס 5.5, שיצאה לאחרונה לשוק. הגרסה בעלת סאונד איכותי ביותר ואף מציעה מנוע וידאו מצוין.אופן התקנת תוכנת קיובייס פשוט מאוד. תמיד ניתן לעדכן את תוכנת קיובייס ולהוסיף לה אפקטים שונים וחדשים. תוכנת קיובייס מגיעה עם אופציות סאונד ועריכה רבות. כאשר לומדים לתפעל ולעבוד עם התוכנה, ניתן לגלות שהדבר קל ומהיר בהרבה מעבודה באולפן הקלטות רגיל.

הוסף תגובה