אין פתרון קסם בדרך למשקל תקין

אין פתרון קסם בדרך למשקל תקין

למרבה התדהמה והכעס, הסטטיסטיקה פועלת דווקא נגד היורדים במשקל. 95% מכל הדיאטות נכשלות בסופו של דבר, ורק אחוז קטן מצליח לשמור על המצב החדש לאורך זמן. מה גורם למצב האבסורדי הזה?

ירידה במשקל נתפשת בדרך כלל כמשהו ש"חייבים" או "צריך" לעשות, כי אין ברירה. יש מאות שיטות להרזיה מהן ניתן לבחור, והשפע הגדול הזה נראה כמו הבטחה להצלחה בלתי מעורערת. בפועל מה שקורה הוא שאנשים לא פועלים בהתאם למה שהם באמת צריכים, ומשתמשים בשיטה חיצונית כלשהי שהם כופים על עצמם, במטרה להגיע למשקל היעד.

במקום להקשיב לגוף שלנו ולהבין מה באמת יעזור לנו לרדת במשקל באופן הכי טבעי שיש, אנחנו מעדיפים לעשות דיאטת אטקינס או תפריט פליאו או קטו, או כל אחת ממילות הקסם האחרות שכולנו מכירים. אבל בסופו של דבר זה בעצם אותו מתכון, פחות או יותר, שמחולק לכולם – ללא הבחנה.

יהיו כאלה שיצליחו לרדת במשקל, ולעומתם יהיו כאלה שבסופו של דבר יוותרו כי הגוף מנצח אותם. אנשים אלו סובלים בדרך כלל מבעיה פיזיולוגית שמקשה על הגוף להגיע למשקל תקין – רמת סוכר גבוהה או נמוכה מדי, חוסר איזון הורמונלי, מעי רגיז, אנמיה, עייפות ועוד.

"כל עוד קיימים מצבים אלו של חוסר איזון, לא ניתן יהיה לרזות גם אם צורכים ממש מעט קלוריות" – אומר אריאל לנס, מטפל מוסמך ברפואה סינית (Dip.Ac). "טיפול תזונתי מדויק, המתבסס על אבחון המצב הקיים לצד ההיסטוריה של המטופל, מאפשר לתת תפריט מותאם אישית לכל אחד".

כל אדם הוא עולם ומלואו, ואצל כל אחד פועלים גורמים שונים המשפיעים על תהליך הירידה במשקל. בהתאם לתפישת העולם הזו – אין שום היגיון לתת את אותו תפריט לכולם, כמו שקורה ברבות משיטות הדיאטה המוכרות בציבור.

דוגמה לתוכנית ירידה במשקל לפי הרפואה הסינית

עוד טרם התחלנו באבחון ובמתן תפריט אישי, חובה לזכור שני דברים חשובים: ראשית התפריט חייב להיות טעים (אחרת אין שום טעם… תרתי משמע); ושנית – חייב להתבצע מעקב צמוד אחר שינויים, על מנת לשנות את התפריט בהתאם ככל שמתקדמים. אם התפריט יישאר קבוע לכל אורך התהליך, האפקטיביות שלו תהיה נמוכה יותר.

אריאל לנס מציע תוכנית ירידה במשקל פרי תכנונו ופיתוחו, לאחר יותר מעשור שנים בהן סייע לרבים לרדת במשקל ולשמור עליו. כאשר מבינים שהתזונה יכולה לשמש לא רק ככלי לסיפוק צרכים ביולוגיים (רעב), אלא גם ככלי ריפוי – נפתחת הדרך לשינויים הנחוצים באורח החיים.

התוכנית מורכבת מ-2 טיפולי תזונה, לצד 10 טיפולים נלווים של דיקור סיני:

  • במפגש הראשון יתבצע אבחון מלא ויינתן תפריט מותאם אישית.
  • במפגש השני התפריט יעבור שינויים ותיקונים בהתאם לצורך ותשולב גם תוכנית של פעילות גופנית, במידת הצורך.
  • לאחר מכן יבוצעו 10 טיפולי אקופונקטורה במטרה לזרז את חילוף החומרים בגוף, לשפר את מצבה של מערכת העיכול, לאזן מצבי חוסר או שפע וכן לטפל בכאבים (אם יש).

ברגע שמגיעים לאבחנה הנכונה, ניתן לתת גם את התפריט הנכון לכל אחד. הטיפול הטבעי לוקח בחשבון מכלול של גורמים, בניגוד לתפישות הרפואה המערבית ששולחת את כולם פחות או יותר לאותן שיטות אחידות של דיאטה.

כשזה נעשה בצורה הנכונה, אורח החיים משתנה בהתאם וזה כבר לא "דיאטה". זו דרך חיים.

הוסף תגובה