קפה? לבריאות!

סוכרת

שתיית קפה יכולה להקטין את הסיכון לחלות בסוכרת – זו הבשורה היוצאת מסידני שבאוסטרליה, לאחר סדרת מחקרים שנערכו לאחרונה. בסה"כ השתתפו במחקרים הללו כחצי מיליון אנשים, ונתגלה כי אלה ששתו קפה היו בסיכון נמוך יותר לחלות בסוכרת. יותר מכך, כל כוס קפה נוספת הקטינה את הסיכון יותר ויותר. למשל, לאנשים ששתו שתי כוסות קפה ליום נתגלה כי קיים סיכון נמוך ב-14% לחלות בסוכרת (בהשוואה לאלה שלא צורכים קפה כלל), אך עבור אנשים ששתו שלוש כוסות קפה ליום הסיכוי גדל ל-35%! חשוב לציין כי ככל העולה מסדרת המחקרים האוסטרליים, אין זה משנה אם הקפה הוא נטול קפאין או לא, כלומר כל סוג קפה יכול לסייע במניעת סוכרת.

 

סרטן

במחקר אחר, שתוצאותיו פורסמו בשנה שעברה ע"י האגודה האמריקאית לחקר הסרטן, נבדקו מעל 50,000 גברים, והתברר כי גברים שצרכו כמות גדולה של קפה היו בסיכון נמוך ב-60% ללקות בסרטן ערמונית אגרסיבי, לעומת גברים שלא צרכו קפה כלל. המסקנה ברורה: שתיית קפה יכולה להפחית את הסיכון ללקות במחלה.

מחלות נוספות

קפה המכיל קפאין, יכול גם להקטין את הסיכון לחלות בצהבת, סרטן הערמונית, מחלות כבד ואפילו אלצהיימר ושבץ. זאת על פי מחקר אמריקאי שתוצאותיו פורסמו השנה, ובו נבדקו 177 חולי לייפת כבדית (מחלת כבד) במשך כשישה חודשים. 112 חברים בקבוצה הזו היו חולי דלקת כבד כרונית, והם צרכו 308 מ"ג קפאין, כלומר בערך שתיים ורבע כוסות קפה, ביום, ואין ספק שהתוצאות היו חיוביות ומצבם השתפר.

לסיכום,
דרושים כמובן מחקרים נוספים בטרם נוכל לכנות את הקפה "תרופת פלא למחלות כרוניות", אבל אין ספק שהממצאים עד כה מצביעים על קשר חיובי בין קפה ובריאות, ובטווח הארוך כוס קפה של בוקר יכולה להיות טובה לבריאות שלנו. לרוויה!

הוסף תגובה